Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zimowe Obrazki w ramach Świątecznych Warsztatów Artystycznych.

Zima to inspirująca pora roku, tym bardziej, że akurat w sobotę 3 grudnia 2022, w dniu Świątecznych Warsztatów Artystycznych spadł śnieg 🙂
Na zaproponowanych przez p. Joannę Cieniewską, instruktorkę zajęć plastycznych w Żychlińskim Domu Kultury zajęciach uczestnicy malowali swoje Zimowe Obrazki na płótnach, wykorzystując do tego farby akrylowe, szablony i stempelki. Pod czujnym okiem p. Asi uczestnicy malowali pejzaże zimowe, które wzbogacali innymi elementami zimowego krajobrazu, jak choinki czy bałwanki. Podczas pracy wykorzystywane były szablony, pomocne zwłaszcza dla młodszych dzieci. Uczestnicy uczyli się nakładania barw, podstaw perspektywy oraz cieniowania. Ciekawym elementem Zimowych Obrazków były śnieżynki nakładane na zakończenie pracy nad obrazkiem za pomocą stempelków.
Warsztaty zaproponowane zostały w formule rodzinnej, więc dzieci mogły wraz z rodzicami pracować nad swoim obrazkiem, a każda z prac była ciekawa i niepowtarzalna. Z dumą prezentujemy w naszej galerii zdjęć prace wraz z ich autorami.
Do 9 grudnia można jeszcze zapisywać się na warsztaty robienia stroików, które zamykają tegoroczny cykl Świątecznych Warsztatów Artystycznych.

Skip to content