Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Świąteczne Warsztaty Artystyczne bombka w stylu vintage

Piątkowe popołudnie 3 grudnia 2022 upłynęło nam na wspólnym wykonywaniu efektownych, ale pracochłonnych bombek w stylu vintage. Pod kierunkiem naszej instruktorki, p. Iwony Pełki uczestnicy wykonywali własną bombkę, samodzielnie dobierając kolorystykę i kształty elementów dekoracyjnych.
Pracę rozpoczęliśmy od wykonania dekorów z masy plastycznej samoutwardzalnej za pomocą ozdobnych form. Wyciskanie odlewów wymaga cierpliwości, precyzji i staranności, żeby delikatne i misterne kształty ładnie odchodziły od formy, ale jeśli zrobi się wystarczająco dokładnie, efekt jest zachwycający. Przyklejanie gotowych odlewów do bazy bombki to też trudne zadanie – należy zadbać o kompozycję i dobrze przemyśleć ilość elementów ozdobnych, żeby nie przeciążyć bombki. Kiedy ozdoby wyschły całość malowano białą farbą, żeby stworzyć równy podkład, a potem, po wyschnięciu farby uczestnicy malowali swoje bombki wybranymi kolorami farby. Kolejnym krokiem było nadanie bombce faktury, a następnie delikatnie wykonanie delikatnej przecierki białą farbą. Potem pozostało tylko nanieść odrobinę brokatu, złotej pasty w celu wydobycia zdobień, założyć zawieszkę i ozdobić ją wstążką.
Cieszymy się, że propozycja Świątecznych Warsztatów Artystycznych spodobała się i tak licznie odpowiedzieli Państwo na nasze zaproszenie. Jesteśmy pod wrażeniem prac, które powstały na warsztatach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy inwencji twórczej. Kolejne warsztaty w ramach naszego cyklu odbędą się w najbliższą sobotę, już niebawem relacja z tego jak powstawały „Zimowe obrazki”.
(opr. Renata Dziuba)

Skip to content