Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty! – mikołajkowe spotkanie z przedszkolakami.

Jako, że Mikołajki już lada chwila, z tej miłej okazji odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Przedszkola Nr 2 w Żychlinie wraz z opiekunkami, paniami Beatą Pakulską i Kingą Lewandowską. Z okazji Mikołajek przygotowaliśmy warsztaty edukacyjno-artystyczne tematycznie związane z osobą Świętego Mikołaja.
Nasze spotkanie zaczęliśmy od rozmowy z dziećmi o tym, kto już nie może doczekać się świat, kto czeka na śnieg, jakie zimowe zabawy dzieci znają. Potem zaplanowaliśmy kilka prostych zadań dla dzieci, które miały przygotować je na wizytę Świętego Mikołaja – odczytaliśmy list od Mikołaja, odtworzyliśmy jego podróż w zabawie rytmiczno-muzycznej, dzieci pomogły nam uzupełnić plakat dla Świętego Mikołaja i razem z nami nauczyły się układu gestów do piosenki „Dzyń, dzyń, dzyń, Mikołaju Święty!”. Na zakończenie dzieci wzięły udział w quizie na temat Świętego Mikołaja i tradycji mikołajkowych i z duma możemy zaświadczyć, że poradziły sobie doskonale. Na zakończenie czekała na dzieci niespodzianka w postaci wizyty Świętego Mikołaja, który nie omieszkał wypytać dzieci czy były grzeczne i czy aby na pewno zasłużyły na prezenty i czy napisały już listy. Potem Mikołaj wręczył dzieciom prezenty i zaprosił wszystkich do wspólnego zdjęcia.
Serdecznie dziękujemy dzieciom za godzinkę miłej zabawy. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić z Wami trochę czasu i mamy nadzieję na kolejne spotkanie na wiosnę. Z okazji nadchodzących Mikołajek życzymy pięknych prezentów!
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski,
Renata Dziuba – tekst)

Skip to content