Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Andrzejki! Warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci.

Na nasze zaproszenie na warsztaty edukacyjno-artystyczne odpowiedzieli uczniowie klasy II Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie wraz z opiekunkami, paniami Natalią Lewandowską i Małgorzatą Szczęsną-Brodzińską. Dzisiejszy temat „Zapomniane tradycje andrzejkowe” był okazją do przypomnienia dawnych ludowych tradycji i wspólnej zabawy.
Na początku wprowadziliśmy dzieci w temat zajęć przypominając kilka ciekawostek o andrzejkach, a potem zaproponowaliśmy dzieciom wspólną zabawę – za pomocą szpileczki dzieci próbowały dowiedzieć się, jakie imię będzie nosić ich przyszły małżonek lub małżonka :), potem odgadywaliśmy na podstawie wylosowanych przedmiotów, jaki zawód mogą wykonywać w przyszłości, a na koniec kolorowe kredki przyniosły dzieciom rady na co powinny uważać w tym tygodniu 🙂 Było sporo śmiechu i radości, jak to zwykle przy andrzejkowych zabawach 🙂

Drugą część zajęć wykorzystaliśmy na wykonanie pracy plastycznej. Dzieci wraz z nami z przygotowanych wcześniej elementów składały zabawną sowę. Zwijaliśmy paski tektury falistej, żeby po ich sklejeniu powstał korpus naszej sówki, a potem łączyliśmy wszystkie elementy, przyklejaliśmy oczy, skrzydełka i dziobek klejem na gorąco. Chociaż każda sówka miała inną minę, wszystkie były urocze i zabawne.

Dziękujemy dzieciom i nauczycielom z klasy II Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie za wspólnie spędzoną godzinę. Bardzo było miło nam z Wami pracować i cieszymy się, że odwiedziliście Żychliński Dom Kultury. Serdecznie zapraszamy Was do nas na kolejne warsztaty na wiosnę!
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba – tekst)

Skip to content