Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Rozpoczynamy Świąteczne Warsztaty Artystyczne!

Wzorem lat ubiegłych, Żychliński Dom Kultury wyszedł z propozycją Świątecznych Warsztatów Artystycznych dla mieszkańców Żychlina i okolic. Ponieważ końcówka listopada i pierwsza połowa grudnia to czas powolnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia, zaproponowaliśmy cykl warsztatów rodzinnych, podczas których można będzie wykonać proste, ale efektowne dekoracje świąteczne. Formuła warsztatów rodzinnych pozwala na wspólne spędzanie czasu i wzmacnianie rodzinnych więzi, a ponadto stwarza możliwości zawieranie nowych znajomości i przyjaźni. Naszym marzeniem jest, żeby wracać do tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób choinkowych, bo to daje nam gwarancję, że nasze drzewko będzie niepowtarzalne.

W piątek, 25 listopada 2022 roku, realizowaliśmy na warsztatach pomysł naszej p. instruktor, Joanny Cieniewskiej na sympatyczną dekorację świąteczną. Wykonaną z kartonu bazę zawieszki w kształcie konika na biegunach najpierw oklejaliśmy papierem – wykorzystaliśmy stary papier nutowy i kawałki gazet. Po wyschnięciu ozdabialiśmy je elementami dekoracyjnymi z masy plastycznej, a potem malowaliśmy nasze koniki farbami akrylowymi na wybrane kolory. W oczekiwaniu na wyschnięcie farby wycinaliśmy z tektury falistej siodełko, a potem z kawałków włóczek i sznurków zaplataliśmy grzywy naszych koników. Potem pozostało już tylko połączyć wszystkie elementy klejem na gorąco i nanieść na pracę odrobinę złotej pasty dekoracyjnej, co pozwoliło wydobyć wszystkie zdobienia.

Cieszymy się, że mogliśmy gościć na naszych warsztatach rodziny. Przyjemnie patrzyło się na dzieci i rodziców, ciocie i babcie pracujących razem. W efekcie wspólnej pracy powstały piękne koniki, które z powodzeniem mogą ozdobić świąteczną choinkę. Uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w naszych warsztatach. Już wkrótce kolejne zajęcia z cyklu Świątecznych Warsztatów Artystycznych.
(opr. R.Dziuba)

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content