Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Z kredkami za pan brat – warsztaty edukacyjno – artystyczne w ŻDK.

W piątek, 25 listopada 2022 nasz Dom Kultury odwiedziła Grupa „Słoneczka” z Przedszkola Nr 2 w Żychlinie wraz opiekunkami, paniami Lidią Dwojacką i Małgorzatą Urbańską. Chociaż pogoda nie sprzyja spacerom, dzieci przybyły do nas w dobrych humorach i z pozytywną energią do pracy.

Temat naszego spotkania dotyczył Dnia Kredki, który obchodziliśmy we wtorek, 22 listopada. Nasi mali goście dowiedzieli się kilku ciekawostek na temat historii i pochodzenia kredek, obejrzeli krótki film, o tym, jak produkowane są kredki ołówkowe marki Bambino. Następnie pan Maciej Dzięgielewski, instruktor wokalny w ŻDK zaprosił dzieci do wspólnej zabawy rytmicznej, która sprawiła dzieciom wiele radości.

Ostatnim punktem dzisiejszego spotkania było wykonanie urodzinowej czapeczki w kształcie kredki, pracy manualno-plastycznej pod kierunkiem p. Joanny Cieniewskiej. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem pracy, a po jej ukończeniu zrobiliśmy wesołe zdjęcie naszych gości w kredkowych czapeczkach.

Serdecznie dziękujemy dzieciom z Grupy „Słoneczka” za dzisiejsze spotkanie. Bawiliśmy się z Wami fantastycznie! Pozdrawiamy wszystkie dzieci, które nie mogły dzisiaj przyjść. Mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się z Wami na kolejnych warsztatach w Żychlińskim Domu Kultury.
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba – tekst)

Skip to content