Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Kredkowo i kolorowo – warsztaty edukacyjno – artystyczne dla dzieci.

W Dniu Kredki nasz Dom Kultury odwiedzili bardzo mili goście – uczniowie klasy I i II ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie wraz z wychowawczyniami, paniami Lillą Mrozowicz i Marzeną Rynkiewicz. Dzieci wzięły udział w cyklicznych warsztatach edukacyjno-artystycznych, przygotowanych przez pracowników Żychlińskiego Domu Kultury.
Tematem dzisiejszych warsztatów były kredki – ich historia i pochodzenie.

Zaprezentowaliśmy dzieciom kilka ciekawostek na temat kredek, a p. Joanna Cieniewska, instruktor plastyki omówiła, jakiego rodzaju kredkami posługują się dzieci na zajęciach w Domu Kultury. Potem wspólnie obejrzeliśmy krótki film, na którym przedstawiony był proces powstawania kredek świecowych. Dzieci bardzo sprawnie poradziły sobie z zadaniem, polegającym na rozpoznaniu kolorów podstawowych pochodnych, wykazały się świetną znajomością zasad łączenia kolorów.

Następnym punktem naszych warsztatów była zabawa rytmiczna poprowadzona przez pana Macieja Dzięgielewskiego, instruktora wokalnego. Improwizowana zabawa do piosenki „Kolorowe Kredki” polegała na przedstawieniu historii opowiedzianej w piosence za pomocą kilku gestów i rytmicznego stukania. Dzieci poradziły sobie świetnie i całkiem nieźle się przy tym bawiły. W końcu nie zawsze jest okazja, żeby trochę pohałasować… 🙂


Na zakończenie warsztatów wspólnie wykonaliśmy zadanie plastyczne – urodzinową czapeczkę w kształcie kredki. Kiedy dzieci założyły swoje czapeczki, powstała cała paleta kolorowych kredek. Byliśmy pod wrażeniem, jak sprawnie i dokładnie dzieci pracowały nad swoimi czapeczkami.

Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z tak miłą i grzeczną grupą dzieci i mamy nadzieję spotkać się jeszcze w przyszłości na kolejnych warsztatach organizowanych przez Żychliński Dom Kultury. Do zobaczenia wkrótce! Dziękujemy dzieciom za miłe spotkanie, wychowawczyniom za pomoc i zaangażowanie w zajęcia.
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
R. Dziuba – tekst)


Skip to content