Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Bezpieczny Senior

3 listopada 2022 roku w sali kameralnej Żychlińskiego Domu Kultury Seniorzy wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Kutnie oraz Komendantem Posterunku Policji i Dzielnicowymi z Żychlina. Spotkanie to jest częścią akcji informacyjnej na temat bezpieczeństwa Seniorów i zagrożeń, z jakimi mogą spotykać się w życiu. W spotkaniu uczestniczył również Burmistrz Gminy Żychlin, p. Grzegorz Ambroziak.

Obecni na spotkaniu Dzielnicowi przedstawili swoje plany priorytetowe dotyczące rewirów działalności, wysłuchali postulatów zgłoszonych przez obecnych na spotkaniu Seniorów i odpowiedzieli na pytania, jakie pojawiły się na spotkaniu. Policjanci mówili o ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa Seniorów, podkreślali pomysłowość i kreatywność przestępców w tworzeniu nowych schematów oszustw. Na przykładzie edukacyjnego filmu dokumentalnego wyjaśnili mechanizmy działania przestępców, podkreślali, że trzeba zachować czujność podczas rozmów telefonicznych i starać się nie ulegać presjom i emocjom, krytycznie podchodzić do prób wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Z przedstawionych na spotkaniu faktów wynika, że wielu Seniorów pada ofiarą wyłudzeń, oszustw i różnego rodzaju przestępstw również na terenie powiatu kutnowskiego, zatem temat prewencji jest ważny, tak samo jak konieczność edukowania społeczeństwa w zakresie zapobiegania tego rodzaju przestępstwom. Na zakończenie spotkania seniory otrzymali ulotki informacyjne z opisami najczęściej spotykanych oszustw.

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content