Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

„Dzieciaki i psiaki” – warsztaty edukacyjno-artystyczne

Wczoraj, 25 października 2022 roku mieliśmy przyjemność gościć dzieci, uczniów klas III Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie wraz z opiekunami, paniami Katarzyną Olszańską, Agnieszką Matczak i Magdaleną Zając na pierwszym z cyklu warsztatów edukacyjno-artystycznych dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych i przedszkoli w gminie Żychlin.

Dla naszych miłych gości przygotowaliśmy zajęcia muzyczno-rytmiczne, plastyczne i edukacyjne związane z przypadającym 25 października Dniem Kundelka. Była to okazja do krótkiej rozmowy z dziećmi o tym, jak należy opiekować się pupilem, dbać o jego potrzeby i właściwie postępować z pieskiem. W przygotowanym przez nas quizie, gdzie wyszukaliśmy kilka ciekawostek na temat psów, dzieci wykazały się doskonałą wiedzą w tym zakresie i bardzo chętnie opowiadały o swoich ulubieńcach.

W dalszej części zajęć p. Maciej Dzięgielewski, nasz instruktor zajęć muzycznych, zaproponował dzieciom zabawę muzyczno-rytmiczną do piosenki „Kundel bury” – dzieci uczyły się układu rytmicznego, połączonego z klaskaniem i gestykulacją do słów piosenki. Zadanie sprawiło wiele radości zarówno dzieciom, jak i paniom opiekunkom, które również dały się zaprosić do zabawy.

Następnie dzieci wraz z p. Joanną Cieniewską, instruktorką zajęć plastycznych w ŻDK, zajęły się wykonaniem organizera na ołówki czy kredki. Organizer oczywiście był w kształcie pieska, a materiały do jego wykonania pochodziły z recyklingu. Wszystkie dzieci uważnie słuchały poleceń p. Asi i starannie wycinały wszystkie elementy, które potem przyklejały do tekturowej bazy, a na zakończenie dekorowały.

Po wykonaniu pracy zaprosiliśmy naszych gości do wspólnego zdjęcia. Serdecznie dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i entuzjazm, z jakim pracowały z nami podczas warsztatów, a paniom Katarzynie, Agnieszce i Magdalenie za życzliwość i aktywną pomoc w opiece nad dziećmi podczas zajęć. Było nam bardzo miło gościć Was w Żychlińskim Domu Kultury. Mamy nadzieję, że już niedługo spotkamy się znowu!
(Joanna Cieniewska, Maciej Dzięgielewski
Renata Dziuba – tekst)

rpt
Skip to content