Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Minął kolejny rok w Żychlińskim Domu Kultury…

Nieuchronnie zbliżają się wakacje… Dla nas to moment, kiedy musimy powoli kończyć całoroczne zajęcia dla dzieci prowadzone w Żychlińskim Domu Kultury i podsumować działania w naszych sekcjach. Takim podsumowaniem są nasze Przeplatanki Artystyczne – koncert przygotowany przez dzieci i instruktorów naszych sekcji artystycznych, gdzie możemy pochwalić się postępami naszych uczniów i ich rosnącymi umiejętnościami.

W tym roku Przeplatanki Artystyczne odbyły się 12 czerwca 2022 o godzinie 16.00. W sali widowiskowej na rodziców i dzieci czekały również wystawy, które można było podziwiać: ekspozycja historyczna „Śladami żychlińskich Żydów”, przygotowana przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej we współpracy z Towarzystwem Miłośników Historii Żychlina, wystawa obrazów p. Piotra Baltyna będących malarską podróżą po Żychlinie oraz wystawa prac Seniorów biorących udział w projekcie „Seniorze – ćwicz, twórz, działaj!”, realizowanym w ŻDK ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

Koncert mieli przyjemność poprowadzić pracownicy ŻDK, p Maciej Dzięgielewski oraz Renata Dziuba, techniczną stroną tego przedsięwzięcia zajął się p. Włodzimierz Rzeźnicki. Po krótkim przywitaniu przybyłych gości oraz gospodarza koncertu, p. Dyrektor ŻDK, Magdaleny Modrzejewskiej-Rzeźnickiej naszą scenę we władanie objęły dzieci. W koncercie wzięli udział uczniowie uczestniczący w zajęciach gry na pianinie/keyboardzie prowadzonych przez p. Annę Kwiatkowską i p. Macieja Dzięgielewskiego, zajęciach gry na gitarze prowadzonych przez p. Jacka Kurnatowskiego oraz zajęciach śpiewu prowadzonych przez p. Macieja Dzięgielewskiego. Jesteśmy dumni z występu naszych uczniów, z przyjemnością i wzruszeniem oglądaliśmy ich na scenie, zachwycaliśmy się ich grą i śpiewem. Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za ten piękny, wspólny rok. Cieszymy się, że jesteście z nami i nie możemy doczekać się was w przyszłym roku.

Instruktorom serdecznie gratulujemy wspaniałej pracy, dziękujemy za Wasze zaangażowanie i chęci, by pracować z dziećmi i nie tylko dziećmi, by pomagać im rozwijać się i odkrywać ich talenty. Współpraca z Wami to czysta przyjemność i zaszczyt.
(opr. Renata Dziuba)

Skip to content