Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Za nami IV Festiwal Piosenki Dziecięcej”Czerwone Jabłuszko”

Piątkowe przedpołudnie w Żychlińskim Domu Kultury należało dzisiaj do dzieci – uczestników Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Czerwone Jabłuszko”. Po czasie pandemii, kiedy nie mogliśmy spotykać się na naszej scenie, powróciliśmy z naszym Festiwalem i cieszymy się, że mogliśmy gościć w nas tyle zdolnych dzieci, nie tylko z Żychlina. Bardzo jest nam miło, że nasze wydarzenia mają coraz większy zasięg i cieszymy się mogąc stworzyć dzieciom przestrzeń do zaprezentowania swoich zdolności.

Tegoroczna edycja Festiwalu Piosenki Dziecięcej rozpoczęła się o godzinie 9.00. Przez chwilę przeżyliśmy chwilę grozy, gdyż wystąpiła przerwa w dostawie prądu, ale na szczęście była to tylko chwilowa komplikacja i bez przeszkód kontynuowaliśmy nasz konkurs. Odbywał się on w trzech kategoriach wiekowych: dla dzieci w wieku 3-4 lata, dla dzieci w wieku 5-6 lat oraz dla dzieci w wieku 7-9/10-12 lat. Jury w składzie: p. Justyna Ozdowska, p. Roman Baranowski oraz p. Joanna Cieniewska wysłuchało 27 konkursowych prezentacji. Trzeba przyznać, że jurorzy stanęli przed trudnym wyzwaniem i wyłonienie laureatów poprzedzone było burzliwymi obradami. Poniżej prezentujemy protokół z obrad jurorskich.

Aby wypełnić dzieciom czas pomiędzy występem na naszej scenie a ogłoszeniem wyników, p. Maciej Dzięgielewski, instruktor w Żychlińskim Domu Kultury, a jednocześnie koordynator Festiwalu zaproponował dzieciom warsztaty wokalne.

Dzieci wspólnie z Maćkiem przygotowały piosenkę Majki Jeżowskiej, a do wspólnego wykonania włączyli się członkowie Jury. Była to bardzo miła niespodzianka na zakończenie Festiwalu, która była efektem spontanicznego pomysłu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, gratulujemy Laureatom i już dzisiaj zapraszamy na do udziału w kolejnych edycjach naszego Festiwalu.
(opr. Renata Dziuba)

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content