Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Pięknie, precyzyjnie, mozaikowo…

W ramach projektu „Seniorze – ćwicz, twórz, działaj!” realizowanego w Żychlińskim Domu Kultury dzięki wsparciu Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego jego uczestnicy poznawali tajniki trudnej formy plastycznej, jaką jest mozaika szklana.

Jest to bardzo wymagająca forma artystyczna, przy tworzeniu której trzeba wykazać się cierpliwością, precyzją, dokładnością i ostrożnością. Nasza instruktorka, p. Joanna Cieniewska pracując z naszą projektową grupą rozpoczęła od przybliżenia uczestnikom tej techniki i zaprezentowała swoje prace . Dużo uwagi poświęciła omówieniu zasad bezpiecznej pracy i właściwego przygotowania stanowiska pracy. A po tych niezbędnych szkoleniowych informacjach można było przystąpić do tworzenia swoich projektów – stworzenie projektu mozaiki, przeniesienie go na płytę podkładową, cięcie szkła, układanie odpowiednio dopasowanych elementów i wypełnienie mozaiki, wreszcie fugowanie i podmalowywanie farbą akrylową, jako końcowa korekta prac.

Wszystko to wymagało odpowiedniej ilości czasu – nad mozaiką pracuje się długo, ale efekt końcowy wynagradza włożoną w przygotowanie szklanego obrazka pracę. Po wykończeniu prac nasi uczestnicy wraz z prowadzącą zajęcia przygotowali mini wernisaż. Jest co pokazać i czym się pochwalić – jesteśmy dumni z prac, które powstały i z ich twórców. Cieszymy się, że mogli pokazać swój talent pracując z Asią nad mozaikami. Nie ma większej satysfakcji, gdy można pokazać skończone dzieło ze świadomością, że jest to od początku do końca dzieło naszych rąk.

Wszystkim artystom gratulujemy – jesteśmy z Was dumni, cieszymy się, że mogliśmy razem z Wami pracować w ramach naszego projektu. A wszystkich Państwa zapraszamy do podziwiania prac i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych zajęciach po wakacjach. Nasi wspaniali artyści dowiedli, że warto rozwijać swoje pasje, talenty i zainteresowania niezależnie od wieku.
(opr. Renata Dziuba)

Skip to content