Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Żedekusiowe Bajkoszukanie

31 maja 2022 Żychliński Dom Kultury odwiedziły dzieci z klasy II a i III b Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie wraz z Paniami Emilią Chabowską i Beatą Sieczkowską. Dzieci odpowiedziały na nasze zaproszenie i wzięły udział w zajęciach zaproponowanych przez naszych instruktorów – p. Joannę Cieniewską, Renatę Dziubę i Macieja Dzięgielewskiego. Tym razem była to gra, prawie terenowa, gdyż ze względu na deszczową i kapryśną pogodę woleliśmy przeprowadzić ją jednak w środku.
Motywem przewodnim naszej gry była kolorowanka „Cztery pory roku z Żedekusiem”, którą udało nam się wydać w ubiegłym roku. Chcieliśmy przybliżyć dzieciom postać Żedekusia, naszej maskotki, dlatego grę oparliśmy o przygody Żedekusia opisane i narysowane w książeczce. Dzieci otrzymały karty gry i ich zadaniem było wykonywanie po kolei zadań i zebranie pieczątek potwierdzających ukończenie gry. Na początku dzieci rozbiegły się po korytarzach Żychlińskiego Domu Kultury w poszukiwaniu ukrytych tam elementów układanki. Potem przeczytały historyjkę, odnalazły zaszyfrowaną w niej informację i pobiegły do biblioteki, by tam odpowiedzieć na pytania zadawane przez p. Małgorzatę Zielińską, której serdecznie dziękujemy za pomoc i włączenie się do naszej gry. Kolejnym wyzwaniem dla dzieci było rozwiązanie Żedekusiowej krzyżówki, a ostatnim zadaniem było wykazanie się spostrzegawczością i znalezienie różnic w historyjce obrazkowej. Po zebraniu wszystkich pieczątek, dzieci zgłosiły do p. Magdaleny Modrzejewskiej-Rzeźnickiej, Dyrektora Żychlińskiego Domu Kultury po nagrodę.
Była to bardzo ciekawie spędzona godzinka – serdecznie dziękujemy dzieciom za entuzjazm i zaangażowanie. Jak zawsze było miło gościć Was w naszym domu kultury.
Z niecierpliwością czekamy na nowy rok szkolny i możliwość kolejnych takich spotkań.
(opr. Renata Dziuba)

Skip to content