Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Biesiada z Kulturą już po raz piąty!

Biesiada z Kulturą, już piata! Jest to ważne w naszym kalendarzu wydarzenie, na które czekamy z radością. W dniu Biesiady nasz dom kultury tętni życiem – odwiedzają nas wtedy zespoły wokalno-instrumentalne, zespoły śpiewacze i kapele z różnych ośrodków kultury. Po przerwie spowodowanej pandemią mogliśmy znowu podjąć się organizacji tego wyjątkowego wydarzenia. W tym roku wyjątkowego z dwóch powodów – po pierwsze obchodzimy malutki, piąty jubileusz naszej Biesiady, a po drugie gościmy w tym roku rekordową ilość występujących zespołów. Łącznie na naszej scenie zaprezentuje się 33 wykonawców.

V Biesiadę z Kulturą w dniu 28 maja 2022 otworzyli p. Grzegorz Ambroziak, Burmistrz Gminy Żychlin oraz p. Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury, a po przywitaniu gości na scenie pojawili się pierwsi wykonawcy. Jako pierwszy wystąpił Zespół Wokalno-Instrumentalny MELODIA z Żychlińskiego Domu Kultury, a potem mogliśmy wysłuchać występów Zespołu Śpiewaczego KASZEWIANKI i Zespołu Śpiewaczego SIEMIENICE z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Krzyżanowie, Zespołu Śpiewaczego SZEWCOWIANKI, Zespołu WESOŁE PLECKOWIANKI, Zespołu Śpiewaczego ŻERONICZANKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie oraz Zespół Wokalny OKTAWA ze Świetlicy Środowiskowej w Ostrowach Cukrowni. Mogliśmy również posłuchać występu naszej młodej wokalistki, Mai Banachowskiej, uczennicy Społecznej Szkoły Podstawowej w Orątkach.

Kolejne występy naszych miłych gości już za nami. Zaprezentowały się Zespół Śpiewaczy STRZELCE i KLONOWIANKI z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, Zespół Śpiewaczy WRZOS i duet Bożena Głowacka i Tadeusz Szczepański z Biblioteki Publicznej i Domu Kultury Gminy Zduny, Zespół Śpiewaczy „Łanięckie Słowiki ” oraz solista Tadeusz Magdziarz z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach, Kapela „PO KOPIE” z Gminnego Ośrodka Kultury w Bedlnie oraz p. Andrzej Trzaskowski z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z ŻDK.

Jako kolejni na scenie Żychlińskiego Domu Kultury zaprezentowali się następni uczestnicy V Biesiady z Kulturą. Wysłuchaliśmy piosenek w wykonaniu Zespołu Śpiewaczego „MAŁGORZAKI” i Stanisława Bagrowskiego z Urzędu Gminy Góra Św. Małgorzaty, Tadeusza Sobczyka z Gminnego Ośrodka Kultury w Strzelcach, Zespół Śpiewaczy „BEDNARY”, Gminny Ośrodek Kultury w Nieborowie, Krzysztofa Czarneckiego z Gminnego Ośrodka Kultury, Tadeusza Kardy, z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, Antoniego Maskalewicza z Gminnego Ośrodka Kultury w Nieborowie, Ludowego Zespołu Wokalnego-Instrumentalnego „LESZCZYNIANKI” z Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszczynku, Zespół Śpiewaczy Klubu Seniora „RADOŚĆ” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, Andrzeja Werle z Gminnego Ośrodka Kultury, Zespołu Ludowego „GRZYBOWIANKI” przy Stowarzyszeniu Nasza Przyszłość Słubic i Okolic, p. Jadwigi Swarnowskiej i Tadeusza Kardy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łowiczu, Zespołu „MELODIA” ze Szczawińskiego Klubu Seniora z Gminnego Ośrodka Kultury w Szczawinie Kościelnym, Kapeli Tolka z Góry Świętej Małgorzaty, Zespołu Wokalno-Instrumentalnego „DASZYNIANKI” z Urzędu Gminy Daszyna, Zespołu Śpiewaczego „FOLKOWIANKI” z Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Zdunach.

V Biesiada z Kulturą przyciągnęła , jak już wspomniałam, wielu wykonawców – łącznie na scenie Żychlińskiego Domu Kultury pojawiło się ich około 230. Jesteśmy wdzięczni wszystkim zespołom, które nas w tym dniu odwiedziły- miło było widzieć Was znowu na naszej scenie, słuchać piosenek w Waszym wykonaniu. Cieszymy się, że po takiej długiej przerwie spowodowanej pandemią, nie zapomnieliście o nas, że przyjęliście zaproszenie na naszą Biesiadę. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że mogliśmy Was gościć dzisiaj i mamy nadzieję,że już niedługo zobaczymy się na kolejnej Biesiadzie z Kulturą. Do zobaczenia, Kochani!
(opr. Renata Dziuba)

Skip to content