Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Kwiatki na Dzień Matki

W poniedziałek, 23 maja 2022 roku na kolejnym z cyklu warsztatów gościliśmy uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Żychlinie. Tym razem mieliśmy przyjemność poznać dzieci z klas Ia i Ib, które wraz z nauczycielami – p. Dorotą Kacprzak, p. Iwoną Rutkowską, p. Anną Bonińską i p. Magdaleną Antosiak wzięły udział w warsztatach „Kwiatki na Dzień Matki”.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od krótkiego wprowadzenia. Razem z dziećmi przypomnieliśmy sobie dlaczego Dzień Mamy to takie ważne święto, poznaliśmy krótką historię Dnia Mamy, a dzieci opowiedziały trochę o swoich kochanych mamusiach.

W drugiej części warsztatów dzieci wraz p. Maciejem Dzięgielewskim, instruktorem Żychlińskiego Domu Kultury nauczyły się piosenki na Dzień Mamy i przygotowały interpretację ruchową do tej piosenki. Okazuje się, że za pomocą gestów można wyrazić wiele uczuć i emocji, a zabawa bardzo spodobała się dzieciom.

Na zakończenie naszego spotkania zaprosiliśmy dzieci na zajęcia plastyczne, które przygotowała p. Joanna Cieniewska, instruktor Żychlińskiego Domu Kultury. Dzieci wykonały własnoręcznie kwiatek, który może być miłym podarunkiem dla mamy, albo też może stać się dekoracją pokoju. Kwiatki wykonane przez dzieci były przepiękne, bardzo oryginalne i pomysłowe. W ich wykonanie dzieci włożyły wiele pracy i uczucia – na pewno będzie to niezwykle miły prezent dla Mamy.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i nauczycielom z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 2 w Żychlinie za przyjęcie naszego zaproszenia. Było nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć Was w Żychlińskim Domu Kultury i mamy nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie i wrócicie do nas w nowym roku szkolnym na kolejne nasze warsztatowe propozycje.
(opr. Renata Dziuba)

Skip to content