Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

I edycja Konkursu recytatorskiego „Marzenie mam… o pięknym świecie”

W sobotę, 21 maja 2022 roku w Żychlińskim Domu Kultury odbyła się pierwsza edycja Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane – Marzenie mam… o pięknym świecie”.

Nasz konkurs miał na celu popularyzowanie poezji i zachęcenie dzieci do odkrywania piękna poetyckiej wypowiedzi, a także przygotowywanie dzieci do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. Do konkursu zaprosiliśmy dzieci w wieku 4-6 oraz 7-9 lat oraz młodzież w wieku 10-12 oraz 13-15 lat. Ku naszej radości do konkursu zgłosiło się 32 uczestników ze szkół i przedszkoli w Żychlinie, w Grabowie, Szczycie oraz Szewcach.

W dniu konkursowych przesłuchań nasze Jury w składzie: p. Jarosław Rosiński, aktor, od roku współpracujący z Żychlińskim Domem Kultury, p. Katarzyna Krzewicka, bibliotekarz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Leszczynku oraz p. Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury stanęło przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia laureatów konkursu. Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie konkursowych recytacji, wiele z nich przygotowało nawet przebrania i rekwizyty, dzięki którym recytacje wierszy nabrały nowego, interesującego wymiaru. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem wystąpień dzieci, a przewodniczący Jury, p. Jarosław Rosiński po zakończeniu konkursu gratulował wszystkim uczestnikom udanych wystąpień – zwłaszcza, że dla wielu z nich, zwłaszcza najmłodszych, był to ich sceniczny debiut. Wszystkim uczestnikom, nie tylko tym nagrodzonym i wyróżnionym należą się słowa uznania za świetnie przygotowane recytacje wierszy.

Wyniki konkursu:

Kategoria 4-6 lat
III miejsce – Aleksandra Cieślak

II miejsce – Klaudia Kamińska

I miejsce (ex aequo) – Lilianna Łasica/Szymon Rembowski

Kategoria 7-9 lat

III miejsce – Kacper Słowiński

II miejsce – Alicja Antczak

I miejsce Sara Parzęcka

Kategoria 10-12 lat/13-15 lat

III miejsce – Nikola Żuchowicz

II miejsce – Marcelina Tomaszewska

I miejsce – Maja Bardzińska

Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy udziału w konkursie oraz nagrody rzeczowe w formie książek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie, a szczególne podziękowania kierujemy do p. Piotra Czerbniaka, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Leszczynku za owocną współpracę , życzliwość i pomoc w organizacji naszego konkursu.

Gratulujemy i mamy nadzieję, że w przyszłym roku jeszcze więcej dzieci spróbuje swoich sił w drugiej edycji Konkursu Recytatorskiego „Słowem malowane – Marzenie mam…”
(R. Dziuba)

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content