Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

O pszczołach z okazji ich święta.

We wtorek 17.05.2022 gościliśmy w Żychlińskim Domu Kultury dwie grupy fantastycznych dzieciaków, uczniów klas II a i III b ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie. Dzieci zawitały do nas, żeby wziąć udział w warsztatach edukacyjno-artystycznych, które pracownicy Żychlińskiego Domu Kultury – p. Joanna Cieniewska, p. Maciej Dzięgielewski i p. Renata Dziuba przygotowali dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żychlinie.

Dzisiejsze spotkanie poświęcone było pszczołom. 20 maja 2022 przypada Dzień Pszczoły, uznaliśmy więc, że warto przygotować spotkanie na ten temat i zadedykować pierwszy z cyklu majowych warsztatów temu sympatycznemu owadowi. Warsztaty rozpoczęliśmy od rozmowy na temat pszczół i ich ważnej roli w całym ekosystemie i życiu człowieka. Korzystając z publikacji „Pszczoły” Piotra Sochy przybliżyliśmy dzieciom zwyczaje pszczół, prezentując zebrane w niej ciekawostki. Byliśmy dumni, że dzieci tak dużo wiedzą o pszczołach i rozumieją, jak wielka jest ich rola w życiu człowieka.

Aby trochę się rozruszać i wprowadzić w tematykę zajęć zaprosiliśmy dzieci do wspólnej zabawy rytmicznej przy muzyce Mikołaja Rymskiego-Korsakowa „Lot trzmiela”. Było zabawnie, ale jednak wraz z dziećmi uznaliśmy, że nie tak łatwo być pszczołą. A na zakończenie warsztatów wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną – prostą, ale efektowną zawieszkę w kształcie ula z siedzącą na nim pszczółką. Było przy tym dużo zabawy i pozytywnych emocji, a efektem pracy były śliczne dekoracje, które dzieci zebrały ze sobą na pamiątkę spotkania.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i paniom Małgorzacie Kozłowskiej i Agnieszce Dobranieckiej za wspólnie spędzony czas – świetnie się z Wami bawiliśmy i mamy nadzieję, że Wam też podobały się nasze zajęcia. Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie!
(Renata Dziuba)

Skip to content