Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

„To jest teatr!”

Kameralne spotkanie z teatrem w niedzielne popołudnie było okazją do wspólnej refleksji nad istotą teatru i jego rolą w życiu. Spotkaliśmy się 15 maja 2022 roku w kameralnej sali Żychlińskiego Domu Kultury na „Teatralne tête-à-tête” – spektakl przygotowany przez sekcję teatralną Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierunkiem p. Agnieszki Wichrowskiej.

Spektakl złożony był ze scenek wykonywanych w różnych konwencjach i z wykorzystaniem wielu technik scenicznych. Miło było patrzeć, że podczas spektaklu dobrze bawi się zarówno widownia, jak i aktorzy. Cieszymy się, że nasi Seniorzy, uczęszczający na zajęcia teatralne z takim zaangażowaniem szlifują swój teatralny warsztat, a ich kolejne sceniczne wystąpienia są coraz bardziej dojrzałe i ujmujące.

W przygotowanym spektaklu motywem przewodnim był teatr z wieloma jego atrybutami. Nasi Seniorzy – p. Wacława Gosławska, p. Krystyna Wójcik, p. Stanisława Trzaskowska, p. Małgorzata Urbańska, p. Ryszard Zimny, p. Andrzej Trzaskowski przekonali zgromadzoną w sali publiczność, że „życie to teatr, a teatr to życie”. Miłą niespodzianką na zakończenie spektaklu była piosenka „To jest teatr” w wykonaniu Alicji Wichrowskiej, która stała klamrą podsumowującą całość.

Serdecznie dziękujemy wykonawcom za serce włożone w przygotowanie i wystawienie spektaklu – mamy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy kolejne przedstawienie w wykonaniu naszej grupy teatralnej. Dziękujemy publiczności za obecność i wspólne przeżywanie teatralnych emocji, a przede wszystkim dziękujemy p. Grzegorzowi Ambroziakowi, Burmistrzowi Gminy Żychlin za przyjęcie naszego zaproszenia. Cieszymy się, że mogliśmy niedzielne popołudnie spędzić razem i w miłej atmosferze porozmyślać i porozmawiać o teatrze.
(R.Dziuba)

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content