Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wiosennie i bajkowo w Żychlińskim Domu Kultury.

Dzisiaj, 29.04.2022 odwiedziły nas dzieci z klasy I a i I b Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie. Dzieci wzięły udział w warsztatach artystyczno-edukacyjnych „Wiosennie i bajkowo” przygotowanych przez pracowników Żychlińskiego Domu Kultury – p. Joannę Cieniewską, p. Macieja Dzięgielewskiego i p. Renatę Dziubę.

Warsztaty rozpoczęliśmy od wizyty bardzo miłego gościa – p. Wacława Gosławska, od wielu już lat współpracująca z naszym domem kultury jako słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku przeczytała dzieciom opowiadanie Agnieszki Usakiewicz „Ogród Hortensji”. Dzieci bardzo uważnie słuchały, a potem opowiadały nam, co zapamiętały z tekstu bajki, a nawet podzieliły się z nami swoimi sposobami na nudę.

Potem p. Maciek zabrał dzieci na dużą scenę w Żychlińskim Domu Kultury i zaproponował im zabawę rytmiczną. Dzieci w rytm muzyki za pomocą gestów odtwarzały historię księżniczki Hortensji. Było to bardzo przyjemne ćwiczenie i sprawiło nam wiele radości.

Na koniec dzieci pod kierunkiem p. Joanny Cieniewskiej przygotowały kukiełki, lalki teatralne – postać księżniczki Hortensji i Ogrodnika. To zadanie sprawiło dzieciom wiele frajdy, powstały fantastyczne, kolorowe lalki, które dzieci z radością prezentowały na zdjęciach, wykonywanych w naszym specjalnie na ten dzień przygotowanym teatralnym okienku.

Był to bardzo udany dzień, pełen dziecięcego śmiechu i gwaru – serdecznie dziękujemy dzieciom i p. Elżbiecie Michalskiej i p. Katarzynie Rolińskiej za przyjęcie naszego zaproszenia. Było nam bardzo miło popracować z Wami podczas warsztatów artystyczno-edukacyjnych i mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze kiedyś w Żychlińskim Domu Kultury.

Skip to content