Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Dzień Ziemi w Żychlińskim Domu Kultury

22 kwietnia 2022 z okazji Dnia Ziemi, p. Joanna Cieniewska i Renata Dziuba przygotowały warsztaty edukacyjno-plastyczne dla dzieci. Tym razem nasze zaproszenie przyjęli uczniowie klasy III szkoły podstawowej w Zespole Szkół Nr 1 w Żychlinie.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy na temat dlaczego Dzień Ziemi jest taki ważny i co możemy zrobić – i dzieci, i dorośli – aby pomóc Ziemi. Cieszy nas, że świadomość ekologiczna dzieci i ich wrażliwość są tak duże. Bez problemu poradziły sobie z ekologicznymi krzyżówkami, wykreślankami i zadaniem z segregowaniem odpadów. Nauczyciele i rodzice mogą być z Was dumni, kochani!

Po tej teoretycznej części przeszliśmy do zadania plastycznego, którym było przygotowanie organizera na przybory szkolne z materiałów recyklingowych. Dzieci przekonały się, że można wykorzystać ponownie coś, zanim wyrzucimy to do śmieci, a samodzielne zrobienie przydatnego przedmiotu sprawia ogromną frajdę. Z przyjemnością patrzyło się na zaangażowane w ozdabianie swoich organizerów dzieci. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem i z przyjemnością podziwialiśmy, jak powstawały świetne prace, bardzo oryginalne i pomysłowe.

Ta wspólnie spędzona godzina minęła nam bardzo szybko. Serdecznie dziękujemy dzieciom, które nas w tym wyjątkowym dla Ziemi dniu odwiedziły za wspaniałą, twórczą pracę, a Paniom Sylwii Mańk-Chrulskiej i Danucie Kaszuba za pomoc i zaangażowanie. Było nam niezmiernie gościć Was w Żychlińskim Domu Kultury.

Skip to content