Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Czas na Piosenkę! – FINAŁ

W sobotę, 26 marca, odbył się długo wyczekiwany finał I Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Polskiej Czas na Piosenkę! Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Żychlin- Grzegorz Ambroziak, który był fundatorem nagród rzeczowych i statuetki dla zwycięzcy. Do pierwszego etapu zgłosiło się 79 uczestników. W wyniku przesłuchań online zostało wyłonionych 14 Finalistów. Festiwalowe przesłuchania rozpoczęły się o godz. 11.00. Jury w składzie: Sylwia Banasik- Smulska- wokalistka, aktorka teatralna i dubbingowa, Przewodnicząca Jury, Marta Wilk- wokalistka, pedagog śpiewu w Akademii Muzycznej w Łodzi oraz w PSM I i II stopnia w Kutnie, Członek Jury  i Karol Smulski- wokalista i aktor musicalowy, Członek Jury wysłuchało prezentacji dwunastu Finalistów Festiwalu – dwie Finalistki, niestety, nie mogły wziąć udziału w przesłuchaniach stacjonarnych. Po długich i burzliwych obradach, Jury wyłoniło Laureatów. W ich gronie znaleźli się – Maria Marzetz, Katarzyna Mazurkiewicz, Barbara Szymkowiak, Patryk Szynwelski, Magdalena Tomecka i Adrianna Zuchmańska.

Ważnym punktem tego dnia były warsztaty wokalne prowadzone przez Gości Specjalnych- Sylwię Banasik- Smulską oraz Karola Smulskiego. Praca na warsztatach była podzielona na trzy etapy. W pierwszym każdy z Finalistów usłyszał uwagi dotyczące swojego występu, jak również wskazówki do dalszej pracy i doskonalenia swojego warsztatu wokalnego. Drugi etap to ćwiczenia wokalne, a trzeci to praca nad utworem Finałowym. Warsztaty to również czas na wspólne rozmowy, lepsze poznanie się i nawiązywanie nowych znajomości. Finaliści wysoko ocenili poziom warsztatów, profesjonalizm i zaangażowanie prowadzących.

Na zakończenie, o godz. 18.00 odbył się Galowy Koncert Laureatów. Na scenie wystąpiła najlepsza szóstka wybrana przez Jury. Podczas Finałowego Koncertu Goście usłyszeli najpiękniejsze utwory polskich wykonawców takie jak: SOS, Rebeka, Oceany, Tango Kat, Biedne badyliszcze, Zabiorę Cię właśnie tam. Talent i kunszt artystyczny młodych Artystów zachwycił publiczność zgromadzoną w sali widowiskowej. Po Finalistach, na scenę zaprosiliśmy Sylwię Banasik- Smulską, która  czarowała swoim głosem, prezentując najwyższy poziom wokalny i aktorski. Głównym punktem Finału była Ceremonia wręczenia nagród. Każdy z Finalistów otrzymał pamiątkowy dyplom, certyfikat udziału w warsztatach oraz upominki od Burmistrza Gminy Żychlin. Następnie przyszedł czas na Laureatów. Trzy równorzędne wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe otrzymali: Katarzyna Mazurkiewicz, Maria Marzetz oraz Patryk Szynwelski. III miejsce oraz nagrodę finansową o wysokości 500 zł otrzymała Adrianna Zuchmańska, II miejsce oraz nagroda finansowa o wysokości 700 zł trafiła do Barbary Szymkowiak.

I miejsce, nagrodę finansową w wysokości 1000 zł oraz statuetkę otrzymała Magdalena Tomecka z Łowicza. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Sponsorem nagród finansowych był Pan Tobiasz Pietrzak- Złote Ręce, PSB Mrówka Żychlin. W imieniu sponsora I nagrodę wręczył Pan Rafał Dudkiewicz, reprezentujący firmę. Kwiaty dla Laureatów oraz dla Gościa Specjalnego ufundowały Kwiaciarnia MAJKA Ewelina Kornatowska i Kwiaciarnia JULKA Katarzyna Wujcikowska. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły portal eKutno, RadioQ oraz Nowy Łowiczanin. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie I OFPP Czas na Piosenkę! serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Wszystkim, którzy próbowali swoich sił w tym roku, a nie otrzymali nagród, życzymy powodzenia w kolejnych edycjach naszego Festiwalu. Nie zapominajcie o nas!

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content