Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zakończyliśmy Ferie z Kulturą…

W czasie ferii zimowych Żychliński Dom Kultury zaproponował dzieciom z terenu miasta i gminy Żychlina zajęcia otwarte. Bardzo długo czekaliśmy, żeby móc takie zajęcia zorganizować. Tęskniliśmy za tym bardzo…. Za zabawą, za tańcami, za koralikami, za wspólnym karaoke…
W tym roku dzieci nas nie zawiodły i bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zaplanowanych formach aktywności. Jak zawsze było wiele dzieci chętnych żeby pośpiewać i potańczyć na naszych zajęciach. W tym roku na zajęciach tanecznych, które poprowadził p. Maciej Dzięgielewski dzieci poznawały podstawowe kroki salsy i walca angielskiego. Mogły także wyszaleć się przy zumbie, którą dla dzieci poprowadziła p. Agnieszka Dębowska. Zajęcia plastyczne, które prowadziły p. Joanna Cieniewska i Iwona Pełka także bardzo podobały się dzieciom. Na zajęciach powstawały ciekawe prace – makramowe wisiorki, łapacze snów, kartki 3D, filcowe broszki i inne świetne projekty. W ramach zajęć dzieci mogły uczestniczyć również w zajęciach z języka angielskiego a także w spotkaniu z harcerzami z 46 Drużyny Harcerskiej Egida (Związek Drużyn Ziemi Żychlińskiej, Hufiec ZHP Kutno). Oczywiście już od dawna wielkim zainteresowaniem dzieci cieszą się kompozycje układane z koralików, które prasowane na gorąco mogą stać się podstawką pod kubek, czy oryginalną biżuterią. Na zakończenie ferii dzieci mogły obejrzeć spektakl Teatru „Igraszka” pod tytułem „Złote jajko” i wziąć udział w warsztatach robienia lalek teatralnych, które poprowadzili aktorzy Teatru „Igraszka” .

Cieszymy się, że mogliśmy spotkać się z dziećmi podczas zajęć otwartych zorganizowanych w Żychlińskim Domu Kultury. Było nam bardzo miło gościć Was w naszym ośrodku!

Skip to content