Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Teatralne jajko z niespodzianką!

W piątek 25 lutego 2022 roku do Żychlińskiego Domu Kultury zawitali mili goście – aktorzy z Teatru „Igraszka”, lalkowego teatru dla dzieci, którzy zaprezentowali młodej, żychlińskiej publiczności przedstawienie zatytułowane „Złote jajko”. Była to zabawna, ilustrowana piosenkami opowieść o niezbyt mądrym wilku i sprytnej lisicy, która ma plan szybkie wzbogacenie się. Swój pomysł przedstawia koledze w złodziejskim fachu – wilkowi. Muszą razem ukraść babci i dziadkowi jajko, z którego potem wykluje się kura znosząca złote jajka. Niestety, zamiast kury wykluwa się kogucik – trzeba go wychować… W spektaklu dzieci zobaczyły (nie)groźnego Wilka, który niespodziewanie staje się tatą i uroczego Kurczaka, który będzie miał osobliwych rodziców. Z tej sympatycznej opowieści dzieci dowiedzą się, że nawet ktoś bardzo zły może się zmienić w dobrego i kochającego.

Na zakończenie spektaklu dzieci mogły zobaczyć z bliska lalki, z którymi pracują aktorzy i dowiedzieć się na czym polega praca aktora-lalkarza.

Serdecznie dziękujemy sympatycznym aktorom Teatru „Igraszka” za miłe spotkanie na zakończenie ferii zimowych, a dzieciom i rodzicom dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia na spektakl.

Skip to content