Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Muzyczna niespodzianka dla Pań

Marta Wilk.

Już od dziecka była związana z muzyką, uczęszczając do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia a potem II stopnia w klasie wiolonczeli. Jednak zawsze najbardziej lubiła śpiewać.

Swoją edukację wokalną rozpoczęła w klasie Grażyny Kapralskiej w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Krakowie i kontynuowała na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu solowego pod kierunkiem Anny Kościelniak. Studia ukończyła z wyróżnieniem. 

Prowadząc działalność koncertową, współpracowała z wieloma filharmoniami i orkiestrami w Polsce i za granicą, wykonując partie mezzosopranowe. W 2000 roku związała sie z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, biorąc udział w spektaklach muzycznych t.j. Jesus Christ Superstar, Rocky Horror Show, Dyzma, Skrzypek na Dachu, Cabaret, Evita i in.

Jest laureatką wielu konkursów m.in I Nagrody na Festiwalu Piosenki Francuskiej Lubin 2003, Nagrody na Festiwalu im. A. German Zielona Góra 2004 a także finalistką Konkursu im. A. Osieckiej w Warszawie w 2004 roku.

Jej szerokie możliwości wokalne pozwalają jej na ciekawe zestawienia repertuarowe, od utworów musicalowych i rewiowych, poprzez piosenkę poetycką aż do smooth jazzu.

Ma na swoim koncie wiele koncertów zarówno kameralnych jak i dużych produkcji telewizyjnych, jednak najbardziej jej ulubioną formą jest recital, który pozwala na wyjątkowy kontakt z widzem.

Od kilku lat zajmuje się także pedagogiką, będąc nauczycielem śpiewu w PSM I i II st. w Kutnie oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi

Marcin Janiszewski

Absolwent wydziału Wychowania Muzycznego AM w Łodzi oraz Wydziału Jazzu i Muzyki     

Rozrywkowej AM w Katowicach w specjalności akordeon.

Laureat wielu konkursów i nagród muzycznych m. in.:

  • Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu  Akordeonowego w Przemyślu(2001)
  • I nagroda w kat. zespołów jazzowych na Jazz & Pop Festiwal „Złoty Krokus” w Jeleniej Górze (2002)
  • II nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym „Citta di Castelfidardo” we Włoszech(2002)
  • Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla Najlepszego Łódzkiego Jazzmana w roku 2002
  • Nagroda dla Najlepszego Pianisty na IX Gospel Camp Meeting Osiek 2005
  • Odznaczony odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Srebrnym Medalem Za Długoletnią Służbę

Lider  zespołów muzycznych, z którymi koncertował w Polsce, Niemczech, Słowacji, Austrii, Włoszech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Współpracował z wieloma uznanymi artystami i zespołami m.in. z Agnieszką Greinert, Elżbietą Adamiak, Joelem Dancygerem, Pawłem Serafińskim, Zbigniewem Zamachowskim, Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Bałatą, Aleksandrą Turkiewicz, Grzegorzem Wilkiem, Katarzyną Kołodziejczyk, Martą Wilk, Romualdem Spychalskim, Mirosławem Niewiadomskim, zespołami Yankel Band oraz Lime Tree Quartet gitarzysty Wojciecha Lipińskiego.

Dokonał wielu nagrań studyjnych, dla wymienionych artystów, także  dla radia i teatru telewizji. Z powodzeniem odnajdując się w różnych gatunkach muzycznych jako akordeonista, pianista i aranżer.

Muzyk prowadzi ożywioną działalność pedagogiczną. Jest nauczycielem  akordeonu w PSM I i II st. im. K. Kurpińskiego w Kutnie. Wieloletni akompaniator na Wydziale Aktorskim  Łódzkiej Szkoły Filmowej. Zapraszany na międzynarodowe kursy interpretacji muzyki akordeonowej, prowadzi warsztaty oraz zasiada w jury  konkursów akordeonowych.

Włodzimierz Rzeźnicki

Skip to content