Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Podaj piłkę!

W poniedziałek 7 lutego 2022 rozpoczęliśmy pierwsze zajęcia w ramach projektu „Seniorze-ćwicz, twórz, działaj!” realizowanego przy finansowym wsparciu Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego. Chcemy podkreślić, że projekt „Seniorze – ćwicz, twórz, działaj!” realizowany jest w Żychlińskim Domu Kultury w ramach konkursu grantowego „Generacja 6.0”. Dzięki wsparciu Fundacji BGK będziemy mogli zaproponować starszym mieszkańcom naszej gminy szereg działań, które wesprą ich w zadbaniu o zdrowie i kondycję fizyczną, poszerzaniu wiedzy, rozwijaniu umiejętności, odkrywaniu zdolności w wielu obszarach artystycznych (malarskich, tanecznych, wokalnych, scenicznych).

Pierwsze zajęcia w ramach gimnastyki usprawniającej z wykorzystaniem piłek rehabilitacyjnych, prowadzone przez p. Donatę Śnieć odbyły się w poniedziałek 7.0.2022 i w środę 09.02.2022.

Piłka gimnastyczna stanowi jedno z popularnych akcesoriów treningowych, a ćwiczenia z piłką rehabilitacyjną pozwalają podnieść sprawność, siłę i kondycję, pomagają także skorygować postawę, wzmocnić mięśnie głębokie i rozluźnić ciało. Ćwiczenia z wykorzystaniem piłek pomagają odciążyć kręgosłup, pozbyć się jego bólu, wzmocnić osłabione mięśnie przykręgosłupowe i zmniejszyć ich napięcie. Cieszymy się, że propozycja tych zajęć spotkała się z tak dużym zainteresowaniem naszych Seniorów i jest nam miło, że ten pomysł okazał się trafiony w dziesiątkę.

Skip to content