Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Święty czas w Żychlińskim Domu Kultury.

Zima z mrozem i porządnym śniegiem jeszcze nie do końca zdecydowała, żeby się pojawić,, a Święta bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami… To ważny i wyjątkowy czas w całym roku, wytęskniony i wyczekiwany, który trzeba w odpowiedni sposób uczcić.
Pomysł koncertu, jak większość działań w Żychlińskim Domu Kultury, narodził się z potrzeby chwili. Przytłoczeni drugim rokiem, gdzie w sytuacji pandemii życie nas wszystkich wywróciło się do góry nogami, spokój i poczucie bezpieczeństwa zostały zburzone, surowe zasady zasady sanitarne ograniczyły swobodę, chcieliśmy odrobinkę radości podarować i Mieszkańcom naszego miasta, ale i sobie.

19 grudnia 2021 na naszej scenie wreszcie rozbrzmiały dźwięki fortepianu i skrzypiec, dziecięce głosiki śpiewające świąteczne piosenki, kolędy i wiersze w wykonaniu naszej dojrzałej młodzieży z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz nowo powołanej Młodzieżowej Grupy Wokalnej. Koncert został przygotowany wspólnymi siłami przez Pracowników i Przyjaciół Żychlińskiego Domu Kultury, których zaprosiliśmy do realizacji tego wyjątkowego świątecznego projektu. Reżyser koncertu i jednocześnie instruktor zajęć wokalnych w ŻDK wraz z wykonawcami stworzyli przepiękną świąteczną atmosferę, pełną radości i wzruszeń, uśmiechów i łezki kręcącej się w oku… Z ogromną przyjemnością patrzyliśmy na to, że nasza tak pięknie odnowiona scena wreszcie żyje, że dzieci, młodzież i seniorzy mogą wspólnie zaśpiewać kolędy, pastorałki i opowiedzieć słowami poetów o pięknie Świąt Bożego Narodzenia.

Po koncercie Dyrektor ŻDK, P. Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka wraz z Burmistrzem Gminy Żychlin, P. Grzegorzem Ambroziakiem złożyli Mieszkańcom serdeczne świąteczne życzenia i podziękowania dla wykonawców koncertu. Pani Dyrektor podzieliła się z mieszkańcami wspaniałymi nowinami, otóż po długich miesiącach oczekiwania pojawiła się wreszcie nasza książeczka dla dzieci „Cztery pory roku z Żedekusiem”, kolorowanka z historyjkami, krzyżówkami i zabawami logicznymi do wspólnej zabawy dla dzieci i rodziców. Nad książeczką pracowaliśmy jeszcze przed wakacjami, a teraz z dumą i radością mogliśmy zaprezentować efekt naszej pracy i podarować pierwsze egzemplarze naszej książeczki dzieciom, które wystąpiły w koncercie „Święty czas”.

Serdecznie dziękujemy Mieszkańcom, którzy wysłuchali naszego koncertu. Ze względu na sytuację pandemiczną koncert odbył się z zachowaniem procedur sanitarnych i w ograniczonej przepisami liczbie widzów. Dziękujemy wszystkim za zrozumienie i odpowiedzialne zachowanie.
Najserdeczniejsze podziękowania kierujemy do naszych wspaniałych Przyjaciół – Pana Szymona Brylskiego i Pani Aleksandry Brylskiej za uświetnienie naszego koncertu grą na fortepianie i skrzypcach, Pani Agnieszki Wichrowskiej za przepiękne wykonanie „Kolędy dla nieobecnych”, dzieci z grupy wokalnej Rozśpiewani: Alicji Dmowskiej, Leny Krawczyk, Amelii Maciak, Wiktorii Maciak, Natalii Owczarek, Kaliny Pawlik, Zofii Rutkowskiej, Michaliny Śmigielskiej, Kornelii Wojciechowskiej, Kacpra Maciaka,  dzieci z grupy teatralnej: Oliwii Kukuła, Weroniki Michalak, Michaliny Staszewskiej, Młodzieżowej Grupie Wokalnej: Oliwii Sobierańskiej, Julii Socha, Aleksandry Wieczorek, Antoniego Galińskiego, Gracjana Przyłoga, seniorów z Grupy Teatralnej i Chóru UTW „Złoty Akord”: Jadwigi Andrzejczyk, Wacławy Gosławskiej, Stanisławy Trzaskowskiej, Małgorzaty Urbańskiej, Krystyny Wójcik, Stanisława Gajewskiego, Stefana Kasprzaka, Bogdana Osypowicza, Andrzeja Trzaskowskiego  Ryszarda Zimnego oraz naszych niezwykłych Kolegów i Koleżanek za przygotowanie koncertu: Maćka Dzięgielewskiego, Katarzyny Brzozowskiej-Zajączkowskiej, Włodzimierza Rzeźnickiego.

Autorem zdjęć jest Paweł Pisarski.

Skip to content