Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Z wizytą w Teatrze Muzycznym w Łodzi!

Projekt „Przystanek Kultura. Musical” organizowany przez Łódzki Dom Kultury i dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz środków Urzędu Marszałkowskiego, zakończył się wspaniałą niespodzianką – wyjazdem na spektakl musicalowy „Pretty woman”. Uczestnicy projektu, seniorzy, który w ramach projektu brali udział w cyklu warsztatów z przyjemnością i satysfakcją skorzystali z możliwości wyjazdu do teatru. Po wielu tygodniach przebywania w domu, możliwość udziału w wyjeździe na spektakl był dla wszystkich okazją do wyjścia z domu i zobaczenia fantastycznego przedstawienia, które pozostawiło niezatarte wrażenia. Spektakl mieliśmy okazje okazję obejrzeć 14 października 2021 roku.

„Pretty Woman” to ponadczasowa historia miłosna, którą znają wszyscy dzięki kinowemu przebojowi z Julią Roberts i Richardem Gere. Musical na jego kanwie powstał zaledwie dwa lata temu, kompozytorem jest Bryan Adams.

Widzowie byli pod ogromnym wrażeniem kunsztu aktorów biorących udział w spektaklu, jak również rozmachu, z jakim był zrealizowany. Szybkie zmiany dekoracji, które nadawały dynamikę spektaklowi, gra świateł, pozwalająca na podkreślenie akcji, ciekawe i niekonwencjonalne rozwiązania scenograficzne, a przede wszystkim wspaniała gra aktorska i fantastyczne wykonania piosenek i układów choreograficznych sprawiały, że spektakl oglądało się bijącym sercem i uśmiechem na ustach. A czasem i łezką wzruszenia w oku…

Warsztaty przeprowadzone w ramach projektu były dla Seniorów ciekawą i inspirującą przygodą, możliwością spotkania się artystami z łódzkich teatrów i poznania kulisów pracy nad spektaklem musicalowym. Udział w warsztatach był również okazją do integracji Seniorów w grupie. Wszyscy uczestnicy projektu z radością korzystali z oryginalnych i bardzo kreatywnych zajęć, które pozwoliły na odkrywanie własnych talentów, sprawdzenie swoich sił w pracy twórczej i wcielenie się na moment w rolę aktora, co na pewno stanowiło dla wielu z nich ogromne wyzwanie. Zajęcia w ramach warsztatów przebiegały w fantastycznej atmosferze, nie było więc mowy o tym, żeby czuć się na nich niepewnie, a to pozwoliło Seniorom otworzyć się na nowe formy działania.

Zarówno Seniorzy uczestniczący w projekcie, jak i pracownicy Żychlińskiego Domu Kultury chcemy wyrazić nasze uznanie dla pomysłodawców projektu i podziękować za możliwość wzięcia udziału w tym interesującym przedsięwzięciu. Tego typu inicjatywy są bardzo potrzebne, zwłaszcza dla odbiorców z małych ośrodków, gdzie kontakt z wysoką kulturą jest utrudniony. Serdecznie dziękujemy organizatorom projektu, pracownikom Łódzkiego Domu Kultury za możliwość uczestnictwa w projekcie „Przystanek Kultura. Musical” i wspaniałym artystom, których mogliśmy w ramach tegoż projektu gościć. Z przyjemnością weźmiemy udział w kolejnych edycjach projektu.

Skip to content