Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wieczór z zespołem „Sentido”

15 października 2021 roku mieliśmy przyjemność gościć artystów tworzących grupę „Sentido”, którzy zaprezentowali żychlińskiej publiczności wyjątkowy projekt muzyczny „Agnieszka Osiecka. Orientalnie”. W projekcie tym twórcy sięgnęli do bogatej twórczości Osieckiej, czerpiąc z niej to, co najlepsze i wzbogacając ją swoją wrażliwością, odczytali ją na nowo. Artyści ubrali znane i lubiane piosenki Osieckiej w orientalny płaszcz muzyczny, nadając im nietuzinkowy styl, świeżą jakość i nową duszę.

Piątkowy koncert był okazją do spotkania się zarówno z ogólnie znaną twórczością Agnieszki Osieckiej, jak również oryginalną ich interpretacją w orientalnym stylu. Usłyszeliśmy takie przeboje Osieckiej jak, „Ucisz serce”, „Chwalmy Pana”, „Nie żałuję”, „Wariatka tańczy”, „Niech żyje bal” i inne.

W składzie zespołu „Sentido” wystąpili:
Kaja Mianowana – niezależna wokalistka i aktorka scen musicalowych, absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie o specjalności muzyka dawna.

Arad Emamgholi – urodzony w irańskim Kurdystanie, wirtuoz gry na dafie (tradycyjnym irańskim bębnie obręczowym) od pięciu lat na stałe mieszka w Polsce.

Piotr Kopietz – multiistrumentalista, aranżer, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Laureat wielu konkursów muzycznych, ogólnopolskich jak i międzynarodowych.

Serdecznie dziękujemy za możliwość wysłuchania koncertu w niezwykłej interpretacji muzyków z grupy „Sentido”. Byliśmy pod wielkim wrażeniem umiejętności wokalnych i instrumentalnych naszych gości. Życzymy wielu sukcesów i wielu innych, równie interesujących projektów muzycznych.

Skip to content