Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Warsztaty aktorskie w ramach projektu „Przystanek Kultura. Musical”

W okresie od sierpnia do listopada Seniorzy, którzy zadeklarowali chęć udziału w projekcie
Przystanek Kultura. Musical” realizowanym przez Łódzki Dom Kultury, mogli wziąć udział w cyklu warsztatów. Warto przypomnieć, że projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

4 października 2021 roku zrealizowano warsztaty aktorskie, które poprowadzili Państwo Joanna Nygard, aktorka-lalkarka, związana z Teatrem Arlekin im. Henryka Ryla w Łodzi oraz Szymon Nygard, związany zarówno z Teatrem Arlekin, jak również z Teatrem Muzycznym w Łodzi oraz Teatrem Piccolo w Łodzi. Oboje Państwo tworzą również duet artystyczny NYSKA studio.

W ramach warsztatów uczestnicy zapoznali się z podstawowymi elementami pracy twórczej . Nasi goście pokazali wiele elementów aktorskiego warsztatu pracy, a Seniorzy mogli wraz z nimi popracować nad wyraźnym i głośnym mówieniem, kształtować swoją wyobraźnię i abstrakcyjne myślenie poprzez ćwiczenia improwizacyjne i elementarne zadania aktorskie. Celem warsztatów było przede wszystkim zapoznanie się z podstawami warsztatu aktora, czyli swobody mówienia, interpretacji tekstu literackiego oraz jego wyrazu artystycznego w wypowiedzi scenicznej.

Warsztaty były dla naszych uczestników okazją do poznania kulisów trudnego zawodu aktorskiego, ale przede wszystkim możliwością spędzenia dwóch godzin na ciekawych i inspirujących ćwiczeniach. Wraz z Panią Joanną i Panem Szymonem przygotowali zadanie aktorskie, jakim była sceniczna interpretacja wiersza Juliana Tuwima „Straszni Mieszczanie”.
Udział w warsztatach był fantastyczną przygodą dla wszystkich uczestników, którzy wychodzili z zajęć bardzo zadowoleni.

Skip to content