Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Uroczysta inauguracja roku na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Żychlinie.

1 października 2021 roku po raz jedenasty rozpoczęliśmy uroczystą inauguracją nowego roku akademickiego 2020/2021 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Żychlińskim Domu Kultury.

Po długiej przerwie związanej z sytuacją epidemiologiczną, wychodzimy do Państwa z serią wykładów i zajęć nie tylko dla seniorów. Po tak długiej absencji warto podkreślić, że udział w zajęciach to same korzyści – rozwój osobowości, tworzenie i umacnianie więzi społecznych, rozwój zainteresowań i osiągniętej wiedzy, przekazanie społeczeństwu osobistych doświadczeń, dalszy, aktywny udział w życiu społecznym. Warto zaznaczyć również, że UTW przygotowują seniorów do życia w nowych, szybko zmieniających się warunkach i dają im możliwość prowadzenia twórczego oraz aktywnego trybu życia.

Na inauguracji roku akademickiego gościliśmy Panią Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie Elżbietę Sikora oraz Wiceburmistrza Gminy Żychlin Zbigniewa Gałązkę. W tym wyjątkowym a zarazem smutnym dla nas wszystkich dniu, uczciliśmy minutą ciszy pamięć Pani Justyny Brzozowskiej – wieloletniego pracownika ŻDK i koordynatora UTW.

Po uroczystym odśpiewaniu „Gaudeamus igitur”, wszyscy wysłuchali montażu poetycko – muzycznego pt.: ”Fatamorgana” w wykonaniu Państwa Agnieszki i Andrzeja Wichrowskich w towarzystwie Pani Renaty Dziuby.

Wszystkim życzymy wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie.
Zaplanowane zajęcia odbywają się zgodnie z wytycznymi i zaleceniami MKiDN oraz uzgodnionych i zaakceptowanych przez GIS.

Skip to content