Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Przystanek Kultura – Musical! Warsztaty taneczne dla Seniorów

W dniu 25 sierpnia 2021 w Żychlińskim Domu Kultury odbyły się warsztaty taneczne dla Seniorów.

Warsztaty są częścią projektu Przystanek Kultura – Musical organizowanego przez Łódzki Dom Kultury. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz środków Urzędu Marszałkowskiego.
W ramach projektu Seniorzy wzięli udział w warsztatach tanecznych i rytmiczno-ruchowych, których celem było zapoznanie się z ruchem scenicznym oraz przygotowanie krótkiej choreografii opartej o piosenkę z musicalu „Skrzypek na dachu”.
Warsztaty taneczne w dniu 25 sierpnia dla Seniorów poprowadziła p. Zuzanna Kasprzyk – tancerka, nauczycielka tańca, instruktor Pilates. Obecnie uczy na kierunku Choreografia i Techniki Tańca Akademii Muzycznej w Łodzi oraz na Wydziale Tańca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Z ramienia Łódzkiego Domu Kultury Seniorów przywitała p. Zyta Solarska, która przypomniała również założenia i cele projektu.
Zajęcia rozpoczęły się od rozgrzewki i prostych ćwiczeń rozciągających, a potem p. Zuzanna zapoznała Seniorów z krótkim układem choreograficznym. Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, Seniorzy z radością uczestniczyli w zajęciach. Kolejnym etapem w realizacji projektu będą warsztaty wokalne, które odbędą się 8 września 2021 roku o godzinie 10.00.

Skip to content