Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Kinobus w Żychlińskim Domu Kultury!

W sobotę 26 września 2020 mieliśmy przyjemność gościć uczestników projektu Kinobus.pl. Środek Polski”. Jest to szósta odsłona tego niezwykłego projektu, który polega na odwiedzaniu miejscowości, gdzie są lub kiedyś były kina i zbieraniu informacji i wspomnień na ich temat.

Tym bardziej miło nam, że na mapce trasy tegorocznego Kinobusu znalazł się równie Żychliński Dom Kultury, gdzie goście mogli wysłuchać prelekcji “O kinach w Żychlinie słów kilka…”, którą przygotowała i przedstawiła Renata Dziuba, pracownik Żychlińskiego Domu Kultury. Prelekcja powstała na podstawie wspomnień oraz informacji zgromadzonych przez panią Urszulę Weber-Król, oraz na podstawie książki Piotra A. Stasiaka, “Żychlin, dzieje miasta i gminy w latach 1918 – 1975”

Honorowym gościem spotkania był p. Feliks Bzowy operator kinowy, pracujący we wszystkich żychlińskich kinach. Pan Feliks podzielił się z gośćmi swoimi wspomnieniami ze swojej pracy, a jego wspomnienia były wspaniałym podsumowaniem prelekcji.

Cieszymy się, że mogliśmy zaistnieć w tak ciekawym i inspirującym projekcie. Możliwość rozmowy z organizatorami tego niezwykłego przedsięwzięcia oraz uczestnikami projektu, będącymi pasjonatami kina była dla nas wspaniałym przeżyciem. Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy gościć państwa w Żychlińskim Domu Kultury.

Za pomoc w przygotowaniu prelekcji serdecznie dziękujemy:
p. Urszuli Weber-Król, pasjonatce historii lokalnej, współpracującej z Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej,

p. Feliksowi Bzowemu oraz p. Andrzejowi Żylakowi, operatorom kinowym, pracującym w żychlińskich kinach,

p. Jadwidze Melcher oraz p. Romanowi Baranowskiemu, emerytowanym pracownikom Żychlińskiego Domu Kultury.

Skip to content