Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wakacje z kulturą 2020

Pierwszy tydzień wakacji już za nami!

Choć pogoda, wyjątkowo w tym roku zmienna i kapryśna oraz koronawirus, który nadal stanowi poważne zagrożenie udało się nam w tym roku zorganizować zajęcia wakacyjne dla dzieci w ramach „Wakacji z Kulturą 2020” organizowanych przez Żychliński Dom Kultury.

W tym roku ze względu na panującą sytuację epidemiczną mogliśmy zaprosić do wspólnej zabawy pod hasłem „Indiańska wioska” niewielką ilość dzieci.

Choć nieliczna, grupa dzieci uczęszczających na zajęcia do Żychlińskiego Domu Kultury okazała się być zespołem fantastycznych, radosnych, kreatywnych i chętnych do zabawy dzieciaków.

Podczas naszych indiańskich wakacji proponowaliśmy dzieciom warsztaty kreatywnego szycia, podczas których można było z pomocą instruktorki, p. Iwony Pełki uszyć indiańską torbę i woreczek na drobiazgi, wykonać etniczną biżuterię, opaski i elementy dekoracyjne do indiańskich kostiuimów. Podczas zajęć plastycznych pod okiem Renaty Dziuby dzieci wykonywały ozdobę na ścianę „Trzy pióra”, amulet pleciony z kolorowych nici, napierśnik z plastikowych słomek oraz totem z rolek z papieru toaletowego. Wszystkie powstałe podczas zajęć prace dzieci mogły zabrać do domu, ale przedtem wykonane przez dzieci prace posłużyły później do dekoracji indiańskiej wioski, stanowiącej podsumowanie pierwszego tygodnia zajęć. Ogromnym powodzeniem cieszyły się warsztaty z tworzenia mydełek glicerynowych oraz warsztaty lepienia naczyń z zimnej porcelany poprowadzone przez p. Justynę Brzozowską, warsztaty tworzenia instrumentów perkusyjnych z materiałów recyklingowych poprowadzone przez p. Witolda Figurskiego oraz warsztaty tworzenia prostej biżuterii na bazie koralików. Na sali widowiskowej, pod okiem p. Błażeja Nowakowskiego i Magdaleny Lewandowskiej dzieci mogły brać udział w zajęciach rekreacyjnych i sportowych oraz konkursach karaoke.

Na podsumowanie zajęć na scenie Żychlińskiego Domu Kultury przygotowaliśmy indiańską wioskę – duży wigwam, symbolicznym ogniskiem, piękną dekoracją z ozdób wykonanych przez dzieci oraz wielkim totemem, przygotowanym na tą okazję przez pracowników ŻDK. Po zajęciach warsztatowych z zimnej porcelany oraz tworzenia instrumentów perkusyjnych zaprosiliśmy dzieci do indiańskiej wioski, gdzie odczytaliśmy kilka pięknych legend indiańskich i przeprowadziliśmy kilka zabaw integracyjnych. Dzieci zostawiły swój ślad na Wielkim Totemie i otrzymały pamiątkowy dyplom.

Ze względu na nieprzewidywalną pogodę oraz stan pandemii musieliśmy zmodyfikować nieco nasze plany dotyczące zakończenia ferii, ale mimo to należy uznać, że udało nam się w ciekawy sposób zagospodarować czas dzieciom. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie się w nasze działania.

Szanowni Państwo!
Żychliński Dom Kultury zaprasza bardzo serdecznie dzieci kl. 1-3 oraz 4-6 szkoły podstawowej na „Wakacje z Kulturą 2020”! Motywem przewodnim tegorocznych wakacji jest Indiańska wioska!

Zapisy już od 22 czerwca w sekretariacie ŻDK – liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o zapoznanie się regulaminem oraz procedurami bezpieczeństwa w czasie pandemii.

UWAGA:
Prace wykonane w sekcji Kreatywne szycie (torba indiańska oraz sakiewka na drobiazgi będzie można kupić po zakończonych zajęciach).