Od piątku 14 lutego br. w Żychlińskim Domu Kultury można oglądać wystawę malarstwa Agnieszki Sapińskiej. Agnieszka Sapińska urodziła się w 1973 roku w Łęczycy z dziecięcym porażeniem mózgowym. Mieszka w Mąkolicach pod Łodzią. Swoją drogę z malarstwem rozpoczęła w wieku 21 lat. Obecnie namalowała już prawie 700 obrazów i trzykrotnie wystawiała się w Muzeum Narodowym w Warszawie. Maluje obrazy ustami na płótnie, stosując różne techniki, najczęściej olejną. Kocha kwiaty i ludzi, dlatego są to jej tematy przewodnie. Swoje prace prezentuje na wystawach indywidualnych oraz zbiorowych, zarówno w kraju, jak i za granicą, między innymi w Budapeszcie, Warszawie, Płocku, Łodzi, czy Łęczycy. Na wystawach często prezentuje technikę swojego warsztatu malarskiego. Jest członkinią Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami, a od 1998 roku ściśle współpracuje z wydawnictwem „AMUN” z siedzibą w Raciborzu. Poza malowaniem artystka wiele czasu spędza na podróżach po Polsce. Lubi podróżować, tańczyć i oczywiście malować. Z twórczością pani Agnieszki można zapoznać się w ZEDEKu, na wystawie, która potrwa do 2 marca. W czasie jej trwania można również zakupić obrazy artystki.
Może Cię zainteresować również
Informacja o pracy ŻDK w dniach 4–5 czerwca 2026 r.
Informujemy, że w dniach 4 czerwca 2026 r. (Boże Ciało) oraz 5 czerwca 2026 r.Żychliński Dom Kultury oraz Filia Biblioteczna nr 1 będą nieczynne. W tych dniach nie będzie możliwości skorzystania z oferty instytucji ani...więcej
Spotkanie autorskie z Katarzyną Pakosińską przyciągnęło tłumy
1 czerwca odbyło się wyjątkowe spotkanie z Katarzyną Pakosińską – znaną artystką kabaretową, aktorką i osobowością telewizyjną. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, a sala wypełniła się...więcej
Skacząc, śpiewając i klaszcząc – tak świętowaliśmy Dzień Dziecka! 🎈🎶
1 czerwca Żychliński Dom Kultury wypełnił się dziecięcą radością, muzyką i doskonałą zabawą. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wyjątkowe muzyczne spotkanie, podczas którego najmłodsi mogli aktywnie uczestniczyć w...więcej
Święto talentów, pasji i sukcesów – uroczysta prezentacja dorobku artystycznego uczestników zajęć
W Domu Kultury odbyła się uroczysta prezentacja dorobku artystycznego uczestników zajęć, będąca podsumowaniem kolejnego roku pracy twórczej dzieci i młodzieży rozwijających swoje pasje pod okiem instruktorów. Wydarzenie...więcej
Dzień Dziecka – święto radości, marzeń i wyobraźni
1 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto – Dzień Dziecka. To dzień pełen uśmiechu, zabawy i beztroski, który przypomina nam, jak ważne są dziecięca ciekawość świata, kreatywność oraz radość z odkrywania nowych rzeczy. Z...więcej
Zakończenie Roku Artystycznego 2025/2026 UTW i Grup Dorosłych
Uroczystość zakończenia Roku Artystycznego 2025/2026 rozpoczęła się od powitania gości przez Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury Magdalenę Modrzejewską-Rzeźnicką oraz koordynatora sekcji zajęć dla Uniwersytetu Trzeciego...więcej
Aktualności
- Informacja o pracy ŻDK w dniach 4–5 czerwca 2026 r.
- Spotkanie autorskie z Katarzyną Pakosińską przyciągnęło tłumy
- Skacząc, śpiewając i klaszcząc – tak świętowaliśmy Dzień Dziecka! 🎈🎶
- Święto talentów, pasji i sukcesów – uroczysta prezentacja dorobku artystycznego uczestników zajęć
- Dzień Dziecka – święto radości, marzeń i wyobraźni
- Zakończenie Roku Artystycznego 2025/2026 UTW i Grup Dorosłych
- „Dla Ciebie, Mamo” – wyjątkowy koncert na Dzień Matki pełen wzruszeń i pięknych emocji 💛
- Step Basic – energia, rytm i pewność siebie!
- Wyniki konkursu „Kwiat dla Mamy” 🌷
- Spotkanie z lokalną historią
- Dla Mam – z wdzięcznością i sercem💓🌻
- „Szycie, śmiech i dobra wróżka — tak powstała pierogóżka”







































