Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zapraszamy na spotkanie z twórcami filmu „Pilecki”!

Żychliński Dom Kultury i Stowarzyszenie Auschwitz Memento mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z panem Bogdanem Wasztylem (dziennikarzem, autorem wielu książek dokumentujących historię II wojny światowej, reżyserem, producentem
i współautorem filmów dokumentalnych) połączone z projekcją filmu „Pilecki” – biograficznego dokumentu fabularyzowanego o życiu jednej z najciekawszych postaci naszej historii.

Spotkanie, na które chcielibyśmy serdecznie zaprosić uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz uczniów szkół średnich jest zorganizowane w ramach programów edukacyjnych realizowanych przez Stowarzyszenie Auschwitz Memento. Spotkanie realizowane będzie w sprawdzonej i atrakcyjnej dla widza, skłaniającej do refleksji formule pokazu autorskiego, złożonego z prelekcji będącej wprowadzeniem w tematykę filmu (ok. 20 minut), projekcji filmu „Pilecki” (ok. 80 minut) i podsumowania na zasadzie rozmowy z uczestnikami (ok. 20 minut).

Spotkanie odbędzie się 2 marca 2020 roku o godzinie 11.00. Mieszkańców zainteresowanych udziałem w spotkaniu również serdecznie zapraszamy.

Skip to content