Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12 stycznia 2020 roku od godziny15.00 mieszkańcy Żychlina i okolic mogli wziąć udział w 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowanym w Żychlińskim Domu Kultury.
W tym roku mieszkańcy mogli obejrzeć występy dzieci reprezentujących sekcje taneczne i wokalne działające w ŻDK. Na scenie zaprezentował się zespół taneczny „Na ludową nutkę” prowadzony przez p. Damiana Waśkiewicza, grupa taneczna „Cheerleaders” oraz grupa tańca hip-hop „Jump!” prowadzone przez p. Joannę Gąsiorowską a także grupa wokalna „Rozśpiewani”, którą prowadzi p. Renata Mosiołek. Gościnnie w pokazach tanecznych wystąpiły również dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 oraz Przedszkola Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie. W występach wokalnych zaprezentowały się również działające w ŻDK grupy seniorów – Chór „Złoty Akord” Uniwersytetu Trzeciego Wieku prowadzony przez p. Witolda Figurskiego, a także Zespół „Melodia” z Klubu Seniora Radość prowadzony przez p. Romana Baranowskiego. Dodatkową atrakcją bloku rodzinnego był występ Zespołu „Śleszynianki”.
Pomiędzy występami odbyły się również licytacje przedmiotów przekazanych na WOŚP, które poprowadzili p. Damian Załuski i Damian Wasilewski.
Serdecznie dziękujemy strażakom z OSP Żychlin i OSP Emit. Za przygotowanie i przeprowadzenie pokazów z udzielania pierwszej pomocy gorąco dziękujemy Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, działającej przy OSP Żychlin. Serdecznie podziękowania składamy także Komisariatowi Policji w Żychlinie za pomoc w zorganizowaniu tegorocznego Finału WOŚP.
Dodatkową atrakcją dla mieszkańców było spotkanie z grupą BOOM ASG Kutno.
W części koncertowej wystąpił zespół Stopersi z Kutna – serdecznie dziękujemy za pełen energii koncert.
Gwiazdą wieczoru był znany i popularny zespół MIG reprezentujący nurt muzyki disco polo. Koncert przyciągnął licznych fanów, który wspaniale bawili się z zespołem.
Kulminacyjnym punktem 28 Finału WOŚP było Światełko do Nieba i tort – ufundowane przez Burmistrza Gminy Żychlin, p. Grzegorza Ambroziaka.
Na zakończenie Finału chętni mogli bawić się na dyskotece, którą poprowadził DJ Rudix.
Dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację 28 Finału WOŚP w Żychlińskim Domu Kultury składamy gorące i serdeczne podziękowania. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku podczas organizacji kolejnych Finałów. Dziękujemy.

Skip to content