Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Zapraszamy na spotkanie z p. Magdaleną Jasny!

Żychliński Dom Kultury serdecznie zaprasza na październikowe spotkanie w ramach „Rodzinnej Niedzieli z Kulturą”!

27 października 2019 o godzinie 15.00 chcemy zaproponować dzieciom w wieku 8 – 11 (i starszym) spotkanie z autorką książki „FarMagia”, p. Magdaleną Jasny.

W programie spotkania:

  • spotkanie z autorką połączone z prezentacją książki i projektowaniem własnych baśniowych postaci zwierzęcych
  • konkursy z nagrodami
  • warsztaty plastyczne „Recyklingowe stwory-potwory”
  • kawa i herbata dla rodziców

Magdalena Jasny z wykształcenia jest grafikiem specjalizującym się w ilustracji dziecięcej. Tworzy ilustracje do bajek, wierszy i opowiadań dla dzieci, a także gry planszowe, rebusy, łamigłówki, kolorowanki, labirynty itp. Współpracowała z czasopismami dla dzieci i młodzieży: „Ciuchcia”, „Mamo to ja”, „Domowe przedszkole”, „Świerszczyk”, „Świat Młodych” i „Miś”, wykonując ilustracje, żarty rysunkowe, gry planszowe i łamigłówki. Młodzi telewidzowie mogą również kojarzyć ją z programu telewizyjnego „Ciuchcia”, gdzie jako Pani Kredka uczy dzieci prostych sposobów rysowania.

Jest również autorką książki dla dzieci o tematyce fantasy, z którą chcemy zapoznać młodych czytelników i ich rodziców. Książka nosi tytuł „Farmagia” i opowiada o jedynym na świecie magicznym miejscu, gdzie ranne jednorożce, chore pegazy, chimery, feniksy, gryfy i inne magiczne stworzenia mogą dochodzić do zdrowia. Farmagią opiekują się elfy. Problem w tym, że nie znają się za bardzo na leczeniu – uważają, że ludzie robią to lepiej. Od wieków więc zatrudniają Opiekunki – dziewczynki, które uzdrawiają chore magiczne istoty i dbają o nie. Ostatnia z nich niedawno opuściła Farmagię, ponieważ wydoroślała, a pełnoletni nie mają wstępu na farmę. Elfy muszą szybko znaleźć nową kandydatkę. Udaje im się to w dość dramatycznych okolicznościach…

Serdecznie zapraszamy!

Skip to content