Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

„Bajkowy Przylądek w Żychlińskim Domu Kultury

W niedzielę 27 września 2019 w Żychlińskim Domu Kultury zainaugurowaliśmy nasz nowy pomysł – „Bajkowy Przylądek”. Spotkaliśmy się na Wieczorze Czytania Bajek i bardzo miło spędziliśmy czas razem z Dziećmi i Rodzicami, którzy licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie, za co z całego serca dziękujemy.
Bajkowe spotkanie rozpoczęli pracownicy Żychlińskiego Domu Kultury – Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka, Renata Dziuba i Błażej Nowakowski. Odczytaliśmy znane i lubiane wiersze, a dzieci z wielką uwagą słuchały i aktywnie brały udział w spotkaniu. Bardzo chętnie też brały udział w konkursach, odpowiadając na pytania, jakie przygotowaliśmy do wybranych bajek. Do czytania bajek i wierszy zaprosiliśmy również naszych wspaniałych i niezawodnych Seniorów z grupy teatralnej Uniwersytetu Trzeciego Wieku, którzy z radością i swobodą prezentowali Dzieciom wiersze Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Stanisława Jachowicza i wielu innych autorów. Występ Seniorów okazał się gwoździem naszego programu, a Dzieciom i Rodzicom bardzo podobały się wiersze w wykonaniu p. Krystyny Wójcik, p. Jadwigi Melcher, p. Marii Łopata, p. Stanisławy Trzaskowskiej, p. Stefana Kasprzaka. Serdecznie dziękujemy Państwu za zaangażowanie w przygotowanie naszego Wieczoru Czytania Bajek.
Oprócz bajek i konkursów Dzieci mogły pobawić się z p. Anią Kmieciak, instruktorem Żychlińskiego Domu Kultury, która przygotowała dla nich wiele ciekawych zabaw rekreacyjno – ruchowych. Bardzo dużym zainteresowaniem Dzieci cieszyły się również warsztaty plastyczne, podczas których pod kierunkiem p. Justyny Brzozowskiej, instruktora Żychlińskiego Domu Kultury można było z papierowych talerzyków i bibuły wykonać wizerunki zwierzątek, które pojawiły się w czytanych bajkach. Na zakończenie spotkania Dzieci ustawiły się w kolejce do wykonania brokatowych tatuaży.
Chcemy serdecznie podziękować Dzieciom i Rodzicom za ich liczną obecność podczas Wieczoru Czytania Bajek. Było nam bardzo miło, że odpowiedzieliście na nasze zaproszenie. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne spotkania w ramach „Bajkowego Przylądka” i „Rodzinnych Niedzieli z Kulturą”. Szczegóły dotyczące kolejnych spotkań już wkrótce – prosimy śledzić nasze strony internetowe.

Skip to content