Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie….” – spektakl „Dziady” na scenie ŻDK

„Ciemno wszędzie, głucho wszędzie….” – słowa te pochodzą z dramatu Adama Mickiewicza „Dziady” cz. II, który zalicza się do arcydzieł literatury polskiej i ma swoje miejsce w kanonie lektur. 21 września 2019 o godzinie 18.00 mieliśmy przyjemność obejrzeć ten utwór w scenicznej interpretacji przygotowanej przez Agnieszkę Wichrowską, reżyserkę przedstawienia i aktorów z Amatorskiego Teatru Niewielkiego z Gąbina. Materiał literacki – „Dziady” cz. II nie jest tematem łatwym – odnosi się do zamierzchłych ludowych zwyczajów przywoływania duchów po to, by pomóc duszom czyścowym dostać się do nieba i uzyskać od nich przestrogi, jak postępować w życiu, by nie zostać skazanym na potępienie i cierpienie. Dramat Mickiewicza zawiera zatem prosty kodeks postępowania moralnego, a przy okazji przybliża zapomniane tradycje ludowe.
Twórcom przedstawienia doskonale udało się oddać klimat dramatu Mickiewicza – starannie dopracowane kostiumy, sugestywna gra aktorów, ciekawa scenografia oraz doskonale dobrana muzyka złożyły się na ciekawy i niezwykły spektakl. Niezwykły dlatego, że pozwolił widzom poczuć magię prawdziwego teatru i przypomnieć sobie treść wielkiego dzieła Mickiewicza, romantycznego poety i narodowego wieszcza.
To już kolejny ze spektakli Amatorskiego Teatru Niewielkiego z Gąbina, który mogliśmy oglądać na naszej scenie. W ich repertuarze znajdują się spektakle o różnym charakterze. W sobotę mogliśmy przekonać się, że świetnie radzą sobie również z repertuarem klasycznym. Serdecznie gratulujemy aktorom i reżyserowi przedstawienia udanej interpretacji dramatu Mickiewicza i życzymy wielu sukcesów, a przede wszystkim niekończącej się satysfakcji z występów na scenie. Mamy nadzieję, że czeka nas jeszcze wiele przedstawień Amatorskiego Teatru Niewielkiego z Gąbina, którymi zechcą się podzielić także z żychlińską widownią. Dziękujemy za Waszą sobotnią obecność w Żychlińskim Domu Kultury i do zobaczenia, mamy nadzieję – już niedługo!

Skip to content