Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

III ogólnopolska zbiórka używanych okularów “Okulary dla Afryki”

Trwa III edycja zbiórki „Okulary dla Afryki”, którą organizuje klinika OKULUS i dr Iwona Filipecka, ambasadorka fundacji Dzieci AFRYKI, która jest również jej pomysłodawczynią. Żychliński Dom Kultury chce się w nią zaangażować, dlatego zapraszamy do przekazywania starych okularów do sekretariatu w Żychlińskim Domu Kultury, które my dostarczymy do Fundacji.

Zbieramy okulary o różnych mocach, ale bez cylindrów oraz okulary przeciwsłoneczne. Poza tym, powinny być one w dobrym stanie, bez uszkodzonych opraw oraz porysowanych szkieł w centrum. Okulary będą przekazane dzieciom i dorosłym mieszkającym w Etopii, Ghanie, Kamerunie, Mauretanii, Namibii i Ugandzie.

Co ważne okulary należy zapakować w woreczek foliowy a nie etui oraz opisać moc szkieł. Woreczka prosimy nie zawiązywać. Jeśli nie znają Państwo mocy szkieł, prosimy o ich sprawdzenie w salonie okulistycznym. Przede wszystkim istotne są okulary przeciwsłoneczne, ale okulary korekcyjne również są potrzebne. Jeżeli więc posiadają Państwo okulary, których już nie używacie, zachęcamy do przyniesienia ich do sekretariatu w Żychlińskim Domu Kultury. Okulary zbieramy do 30 września 2019r.

Skip to content