Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Jak przygoda to tylko w Warszawie

5 lipca 2019 roku dzieci (grupa 40 – osobowa) wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 6.30 zebraliśmy się przed Żychlińskim Domem Kultury, by wyruszyć w podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Sejmie RP, podczas zwiedzania miejsca obrad polskiego parlamentu poznaliśmy zasady jego działania. Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Polskiego Radia .Po zawiłych korytarzach redakcji oprowadzała nas pani redaktor, która szczególną uwagę zwróciła nam na ilość zegarów, jakie znajdują się wszędzie w radiu i jak ważną role odgrywa czas dla wszystkich tam pracujących. W poczekalni studia emisyjnego przez ogromną szybę widzieliśmy, jak prowadzi się audycję programu nadawaną na żywo, a dzieci zostały zaproszone do zapowiedzi programu. Była to zapowiedź przedstawiająca naszą wycieczkę. Na koniec pani redaktor uruchomiła naszą wyobraźnię za pomocą dźwięków, które są podstawą audycji radiowych i przenieśliśmy się do krainy bajek . Było super! I w końcu dotarliśmy do „ Manufaktury cukierków” gdzie uczestniczyliśmy w „Wakacyjnych warsztatach kręcenia cukierków”- zobaczyliśmy jak wspaniali Karmelarze tworzą piękne kolorowe słodycze, a co było najlepsze to możliwość własnoręcznego ukręcenia pięknego kolorowego lizaka!
Kolejne godziny spędziliśmy na Starym Mieście, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy, po czym od razu pomaszerowaliśmy do Zamku Królewskiego. Podziwialiśmy piękno budynku, który został zbudowany w stylu barokowo – klasycystycznym. Zwiedziliśmy część muzealną zamku, gdzie obejrzeliśmy projekcję multimedialną – film na temat historii i odbudowy zniszczonego podczas wojen.
Po tym pełnym wrażeń dniu udaliśmy się do autokaru na zasłużony odpoczynek. Zwieńczeniem naszego wyjazdu była wizyta w MCDonalds.
Podczas wycieczki panowała miła atmosfera. Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń jesteśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, iż już niebawem ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.

Skip to content