Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Święto Żychlina 2019

1 czerwca 2019 roku o godzinie 16.00 tradycyjnie, spotkaniem z Kapelą „Dobrzeliniacy” z Żychlina, która istnieje już ponad 40 lat, rozpoczęło się Święto Żychlina połączone z Dniem Dziecka.

Wszystkich mieszkańców powitali Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak, oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie Elżbieta Sikora. Powitano również nowego mieszkańca naszej gminy, Nudzimisia Hubka, bohatera książek autorstwa pana Rafała Klimczaka. Nudzimiś to sympatyczny stworek, który będzie promował nasze miasto i gminę.

Po oficjalnych powitaniach i wręczenia Nudzimisiowi jego ”dowodu osobistego” rozpoczęły się występy dzieci i seniorów w ramach bloku rodzinnego, którzy na co dzień doskonalą się pod okiem instruktorów Żychlińskiego Domu Kultury. ŻDK w swojej działalności stara się stwarzać wszystkim chętnym możliwość rozwijania swoich pasji i talentów. Wystąpiły m.in. dzieci z Przedszkola Nr 2 w Żychlinie, które wykonały krótkie pokazy taneczne, grupa „Rozśpiewani”, chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Złoty Akord”, mieliśmy również okazję obejrzeć pokazy taneczne przygotowane przez grupę  „Cheerleaders”, którą stanowią dziewczynki od 5 do 11 lat, a także grupę tańca hip-hop „JUMP!”, oraz występ wyjątkowych gości. Były to dzieci i młodzież z sekcji tanecznych Kutnowskiego Domu Kultury oraz Street Dance Studio. Na scenie Święta Żychlina zaprezentowały się ponad to dzieci z grupy tanecznej „Na ludową nutkę”, grupa wokalna „Śleszynianki”, która reprezentuje niedawno reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich w Śleszynie. Blok rodzinny zakończył występ grupy tanecznej „SKAKANKA”.

Część koncertowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia – na scenie wystąpiła łódzka grupa Hellrose. Jest to młody zespół, który uformował się w październiku 2018 roku. Grupa składa się z czworga muzyków i charyzmatycznej wokalistki z charakterystycznym, mocnym głosem. Określają się jako piewcy rocka i metalu, a podczas koncertu zaprezentowali materiał własny, jak również utwory innych grup. Kolejnym wykonawcą był zespół Tajm, grupa pasjonatów muzyki, których połączyła potrzeba tworzenia. Zespół gra szeroko pojętego rocka, oprócz gitarowych riffów i dynamicznych solówek w swoich utworach wykorzystuje także nowoczesne brzmienie syntezatorów. Kolejnym punktem w bloku koncertowym był występ zespołu LOKA – rockandrollowej grupy, łączącej taneczne rytmy z przebojowymi melodiami. Zespół powstał w roku 2011 z inicjatywy Kamila Mikuły i Grzegorza Porowskiego. Członkowie grupy pochodzą z Iławy, Wrocławia i Ostródy. Założenie ich zespołu odbyło się… przez internet. Ostatni koncert podczas sobotniego Święta Żychlina wzbudził oczywiście najwięcej emocji!

W tym roku gwiazdą wieczoru był Zenon Martyniuk z zespołem Akcent. Występ niekwestionowanego króla muzyki disco polo przyciągnął wielu mieszkańców naszego miasta i okolic. Z uwagi na zbliżające się urodziny wokalisty, dostał on od  ŻDK urodzinowy bukiet kwiatów z Kwiaciarni „Majka” oraz tort urodzinowy od Radia Q . Zaśpiewano również gromkie „Sto lat” przez licznie zgromadzoną publiczność.

Nie możemy zapominać o tych wszystkich, którzy pomogli zorganizować tegoroczne Święto. Dziękujemy Żychlińskiemu Domowi Kultury, Sponsorom, Darczyńcom, oraz wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej wspaniałej, ale wymagającej imprezy.

Słowa podziękowania za pomoc, wsparcie i hojność składa również dyrekcja i wszyscy pracownicy Żychlińskiego Domu Kultury.

Skip to content