Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Szlagiery wszech czasów

1 maja 2019 roku mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Pierwszomajowym koncercie operowym „Szlagiery wszech czasów” w wykonaniu tenora Aleksandra Zuchowicza, sopranistki Anny Lichorowicz, Barbary Bagińskiej, mezzosopranistki oraz pianistki, Katarzyny Neugebauer. Wszyscy artyści związani są z Operą Wrocławską.

Aleksander Zuchowicz i jego przyjaciele są częstymi gośćmi w Żychlińskim Domu Kultury. Z powodzeniem wprowadzają w świat opery i operetki mieszkańców Żychlina, którzy z chęcią i entuzjazmem uczestniczą w tych muzycznych spotkaniach. Jak zawsze wielu mieszkańców skorzystało z możliwości wysłuchania znanych arii operowych i operetkowych w znakomitym wykonaniu naszych miłych gości. Aleksander Zuchowicz z wdziękiem i swobodą wcielił się również w rolę konferansjera. Koncert składał się z dwóch części – w pierwszej mogliśmy wysłuchać znanych arii operowych. Nie mogło zabraknąć kompozycji Stanisława Moniuszki, ze względu na to, że rok 2019 został ogłoszony Rokiem Moniuszkowskim. W drugiej części koncertu artyści zaproponowali licznie zgromadzonym widzom lubiane i powszechnie znane szlagiery operetkowe.
Koncert dostarczył miłośnikom muzyki klasycznej wiele wzruszeń i pozytywnych emocji, za które z całego serca dziękujemy naszym znakomitym gościom. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze na kolejnym koncercie w Żychlińskim Domu Kultury.

Skip to content