Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Finał konkursu Eko-Moda 2019

22 marca 2019 roku w Żychlińskim Domu Kultury miał miejsce finał Rodzinnego Konkursu Ekologicznego „Eko-Moda 2019”.
Jury w składzie: Joanna Cieniewska, instruktor plastyki w ŻDK, Joanna Gąsiorowska, instruktor tańca ze Street Dance Studio w Kutnie oraz Justyna Brzozowska pracownik ŻDK, oceniało konkursowe prezentacje ekologicznych strojów, wykonanych z materiałów ekologicznych. W tym roku kreacje były wyjątkowo pomysłowe i oryginalne.
W kategorii uczniowie przedszkola miejsce I (ex aequo) zajęli – Filip Kamiński i Michalina Śmigielska, miejsce II (ex aequo) – Andżelika Majewska i Zosia Cieniewska, miejsce III (ex aequo) – Filip Ciećwierz i Natalia Owczarek. Wyróżnienia w tej kategorii przyznano również dla Filipa Jarosa, Anastazji Maciak i Stasia Cieniewskiego. W kategorii uczniowie klas I – III szkoły podstawowej przyznano nagrodę za I miejsce dla Amelii Walczak.
Tegoroczny finał wzbogacony był pokazami dziecięcych grup tanecznych, działających w Żychlińskim Domu Kultury. Jako pierwsi na scenie Żychlińskiego Domu Kultury wystąpili nasi najmłodsi podopieczni, uczęszczający na zajęcia „Taniec kids – rytmika”.Zajęcia prowadzone są w formie radosnej i spontanicznej zabawy z ruchem, tańcem i piosenką, a prowadzi pani Aleksandra Przewłocka -Kopeć. Licznie zgromadzeni widzowie mogli również obejrzeć występ grupy „Jump”, tańca Hip-hop w Żychlińskim Domu Kultury. Zajęcia te prowadzi pani Joanna Gąsiorowska. Pani Joanna prowadzi również grupę taneczną „Cheerladers”, której pełen energii występ również mogliśmy podziwiać podczas finału konkursu.
Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie zarówno strojów ekologicznych jak również przygotowanie pokazów tanecznych. Cieszymy się, że Państwo tak chętnie i tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie. Serdecznie zapraszamy do oglądania zdjęć z pokazu mody i pokazów tanecznych.

Skip to content