Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Jubileusz 25-lecia Klubu Seniora Radość z Zespołem Melodia

22 lutego 2019 r. w Żychlińskim Domu Kultury miała miejsce wyjątkowa uroczystość- swoje 25 lecie świętował Klub Seniora „Radość” z Zespołem „Melodia” działający w Żychlińskim Domu Kultury.

Na jubileusz przybyli zaproszeni goście między innymi Przewodnicząca Rady Miejskiej Pani Elżbieta Sikora, Burmistrz Gminy Żychlin Pan Grzegorz Ambroziak, przedstawiciele Polskiego Związku Rencistów i Inwalidów Koło Miejskie w Żychlinie, była dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji Pani Teresa Ziółkowska, która wraz z Panem Romanem Baranowskim wieloletnim instruktorem ŻDK założyła Klub Seniora „Radość” oraz Zespół „Melodia”, którego pierwszym prezesem został Pan Henryk Mazurek.

Uroczystość otworzyły Panie Stanisława Trzaskowska oraz Krystyna Wojcik – Prezes Klubu Seniora. Dalszą część poprowadziła Pani Magdalena Modrzejewska- Rzeźnicka- Dyrektor ŻDK, która złożyła wszystkim członkom podziękowania i wyrazy uznania za wszechstronną i bogatą działalność na rzecz lokalnej społeczności. Dziękowała również za aktywną promocję naszej gminy, krzewienie kultury oraz ogromny wkład w integrację międzypokoleniową- „…bycie jubilatem powinno stać się atutem, dlatego uszanujmy ten czas jako dobrodziejstwo. To wy drodzy seniorzy macie ogromną wiedzę, doświadczenie życiowe oraz wyczucie sytuacji. To wy jesteście strażnikami tradycji religijnych, patriotycznych, rodzinnych, kultywujecie kulturę naszego regionu , naszej miejscowości. To wy pracowaliście całe życie na to, co mamy dziś. Niech wartości i tradycje, które przez lata Waszego życia były dla Was drogowskazem, staną się przykładem również dla młodszego pokolenia. Godna podziwu jest wśród Was nieustanna chęć spotkań, wymiany poglądów, ale przede wszystkim radość i optymizm, jakie nosicie w sobie, a doskonale wiemy, że najważniejsze jest zdrowie, radość i pogoda ducha, a wówczas wiek się nie liczy.” – mówiła w dalszej części jubileuszu Pani Dyrektor. Wyświetlona była również prezentacja po której Pani Teresa Ziółkowska oraz Pan Roman Baranowski opowiedzieli historię powstania Klubu Seniora, przypomnieli pierwsze publiczne występy, pierwsze zdobyte nagrody. Po części oficjalnej, torcie i wspólnym odśpiewaniu sto lat uczestnicy jubileuszu udali się na wspólny poczęstunek.

Wszystkim seniorom życzymy wiele zdrowia, tyleż samo miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych, aby w kolejnych latach nigdy nie zabrakło Wam zapału do wspierania kolejnych pokoleń, a każdy dzień niech dostarcza Państwu wiele radości, łask i uśmiechu na twarzy.

Skip to content