Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Święto Niepodległości Polski

Wyjątkowe Święto Niepodległości Polski! Stulecie niepodległości mieszkańcy Żychlina uczcili w wyjątkowy sposób – uczestnicząc w przemarszu ze specjalnie na tę niezwykłą okoliczność uszytą 100 – metrową flagą.

Inicjatorką przemarszu była dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury, p. Magdalena Modrzejewska – Rzeźnicka, a pracownicy ŻDK z radością zaangażowali się w realizację tego planu. Stulecie niepodległości obchodzi się przecież tylko raz… To wyjątkowa okazja, byśmy mogli jako Polacy pokazać swoje przywiązanie do kraju, byśmy mogli wspólnie i z radością świętować tak doniosłą rocznicę. Cieszymy się, że nasz pomysł uszycia i przeprowadzenia 100 – metrowej flagi spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem Mieszkańców Żychlina. Jesteśmy dumni, że w tym wyjątkowym dniu było nas tak wielu. Serdecznie dziękujemy wszystkim za to niepowtarzalne poczucie wspólnoty, jakiego doświadczyliśmy niosąc flagę i śpiewając „Mazurka Dąbrowskiego” – była to dla nas chwila wyjątkowa i bezcenna.
Chociaż szczere i gorące podziękowania należą się wszystkim uczestnikom Marszu na Stulecie Niepodległości Polski, szczególnie podziękować chcielibyśmy Włodarzom naszego miasta, Strażakom z OSP Żychlin oraz Młodzieżowej Grupie Strażackiej, Policji, Dyrektorom, Nauczycielom, Uczniom szkół i placówek oświatowych z gminy Żychlin za pomoc w przygotowanie Marszu. Ogromne podziękowania za uszycie flagi należą się naszym koleżankom – p. Joannie Cieniewskiej i p. Justynie Brzozowskiej. Z całego serca dziękujemy.

Skip to content