Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Wakacyjne zajęcia w Żychlińskim Domu Kultury już za nami

Jak co roku, w Żychlińskim Domu Kultury zorganizowaliśmy dla dzieci z terenu miasta i gminy Żychlin zajęcia wakacyjne. Dzieci mogły przychodzić do nas od 25 czerwca do 20 lipca, aby korzystać z prowadzonych przez instruktorów zajęć plastycznych oraz rekreacyjno-ruchowych.
Dzieci mogły uczestniczyć w warsztatach tanecznych – z podstaw tańca ludowego oraz tańca hip-hop i poznać proste układy choreograficzne. Dużym powodzeniem cieszyła się również praca z koralikami – dzieci przygotowywały z pomocą instruktora naprasowanki z kolorowych koralików. Powstało wiele ciekawych prac – podkładki pod kubki czy samodzielnie wykonane wisiorki, które dzieci z radością i dumą zabrały do domów. Wiele ciekawych prac powstało również podczas zajęć plastycznych. Dzieci wykonywały kolorowe biedronki z pasków kolorowego papieru, jesienne drzewka z papierowych torebek, akwarium z papierowych talerzyków. Przygotowanie tych prac sprawiło dzieciom wiele frajdy. Natomiast na zajęciach z papieroplastyki dzieci wykonywały absolutnie fantastyczne kielichy Chrobrego oraz poznawały podstawy dekupażu ozdabiając z pomocą tej techniki drewniane serwetniki i podkładki. Młodsze dzieci z wielką pasją wykonywały fantazyjne zwierzątka z papierowych rolek. Najwięcej frajdy sprawiło im wykonywanie żyraf, które okazały się prawdziwym hitem.
Dzieci również uczestniczyły w grach i zabawach rekreacyjnych prowadzonych przez naszych instruktorów. Chłopcy i dziewczynki rozegrali kilka meczów w zbijaka i piłkę nożną, a kto chciał mógł skakać na trampolinie do woli. Rozegraliśmy również dwa turnieje warcabowe. Nagrodą za pierwsze miejsce była możliwość darmowego udziału w organizowanych przez ŻDK wycieczkach. Pierwsza odbyła się 6 lipca do Silverado City – westernowego miasteczka w Bożejowiczkach.
Miasteczko westernowe powstało w 2010 roku i składa się z wielu punktów architektonicznych kojarzących się z Dzikim Zachodem, które można zwiedzać, a także z wielu innych atrakcji – mini zoo, arena do pokazów, plac zabaw i farma dmuchańców. Zwiedzaniu miasteczka towarzyszyły odgrywane przez animatorów scenki – napad na bank, scenka przedstawiająca codzienne życie mieszkańców miasteczka oraz pokazy pracy kowboi. Była to bardzo udana wycieczka, pełna zabawy i różnorodnych atrakcji. Drugi z zaplanowanych wyjazdów miał miejsce 18 lipca i tym razem była to wycieczka do rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.
ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący mnóstwo atrakcji, tak wiele, że nie można tam się nudzić. Atrakcje podzielone są tam na cztery strefy tematyczne: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Water Park. Dzieci mogły korzystać z wielu atrakcji, była to bardzo udana wycieczka.
W ostatnim dniu zajęć wszyscy uczestnicy i instruktorzy udali się na pizzę. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom za cztery radosne tygodnie spędzone w Żychlińskim Domu Kultury, a Rodzicom za okazane nam zaufanie. Zapraszamy za rok na kolejne Wakacje z Kulturą.

 

Skip to content