Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

III Przegląd Piosenki Bajkowej

Dzisiejszy poranek w Żychlińskim Domu Kultury rozpoczął się III Przeglądem Piosenki Bajkowej. Już parę minut po godzinie dziewiątej na sali widowiskowej można było usłyszeć piosenki ze znanego programu telewizyjnego Kulfon i Monika oraz z repertuaru zespołu Fasolki.
Udział w III Przeglądzie wzięły dzieci z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie, Przedszkola Nr 2 im. Jana Pawła w Żychlinie oraz oddziału Przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie. W tym roku postanowiliśmy wyłonić laureatów przeglądu i nagrodzić ich występy. Jury w składzie Przewodnicząca Jury Jadwiga Melcher oraz Członkowie Jury Dyrektor Żychlińskiego Domu Kultury Magdalena Modrzejewska-Rzeźnicka oraz Witold Figurski jednogłośnie nagrodzili najlepsze występy przyznając:
I miejsce Michalinie Śmigielskiej z Przedszkola Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie, która zaśpiewała piosenkę „Bursztynek”.
Ex aequo dwa drugie miejsca Jury przyznało Aleksandrze Maciak z Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Marii Kownackiej w Grabowie, która zaśpiewała piosenkę „Szczotka, pasta” oraz Szymonowi Gajewskiemu z Przedszkola Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie, który zaśpiewał piosenkę „Kulfon co z Ciebie wyrośnie”.Jury również przyznało ex aequo dwa trzecie miejsca Antoninie Aniszewskiej z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Żychlinie, która zaśpiewała piosenkę „Ogórek wąsaty” oraz Kalinie Pawlik z Przedszkola Nr 2 im. Jana Pawła II w Żychlinie, która również zaśpiewała piosenkę „Ogórek wąsaty”.
Jury przyznało wyróżnienie najmłodszej w dzisiejszym dniu uczestniczce 3 letniej Gabrysi Maciejewskiej, która zaśpiewała piosenkę „Zuzia-lalka nieduża”. Laureaci dzisiejszego Przeglądu otrzymali dyplomy oraz edukacyjne gry planszowe, wystąpią również podczas tegorocznego Święta Miasta Żychlin 3 czerwca. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za występy. Laureatom życzymy dalszych sukcesów. W podziękowaniu przedstawicielom placówek przedszkolnych , że tak licznie odpowiedzieli na nasze zaproszenie do udział W III Przeglądzie Piosenki Bajkowej wręczyliśmy dla każdego przedszkola worek pełen zabawek. Dziękujemy raz jeszcze do zobaczenia za rok !

 

 

 

Skip to content