Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

„A to Polska właśnie!”- koncert na 3 maja

3 maja 2018 roku w Żychlińskim Domu Kultury miał miejsce piękny koncert pt. „A to Polska właśnie!”, którym uczciliśmy 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To wyjątkowe święto jest okazją do przypomnienia sobie doniosłego wydarzenia w naszej historii, jakim było uchwalenie tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie (po konstytucji amerykańskiej) nowoczesnej konstytucji.
Aby godnie wpisać się w obchody majowego święta zaprosiliśmy Mieszkańców Żychlina i okolic na koncert w wykonaniu w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke oraz zespołów towarzyszących – Zespołu „Polonez” z Darmstadt w Niemczech oraz Zespołu Jaskółki z Domu Polskiego w Bielcach w Mołdawii.
Jest nam szczególnie miło, że mogliśmy gościć tak wyjątkowych wykonawców na scenie Żychlińskiego Domu Kultury. Wraz z licznie zgromadzoną publicznością podziwialiśmy talent, pasję i profesjonalizm naszych gości. Wspaniałe wykonania polskich pieśni i piosenek ludowych przeplatane pokazami tańców: poloneza, mazura, krakowiaka, oberka i kujawiaka oraz innych tańców regionalnych z różnych obszarów Polski, m.in. Krakowa, Rzeszowa i Śląska, a także różnych epok historycznych tj. okresu Księstwa Warszawskiego uzupełnione pięknymi strojami wzbudziły entuzjazm widzów. Ręce same składały się do oklasków, a nogi rwały się do tańca, co szczególnie dotyczyło naszych najmłodszych widzów.
Koncert „A to Polska właśnie!” był wspaniałym podsumowaniem obchodów Święta Konstytucji. W wyjątkowym roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości szczególnym powodem do dumy jest to, że polskie tradycje narodowe i ludowe są obecne zarówno na wschodzie jak i na zachodzie Europy, co podkreślał p. T. Milke, dyrektor Zespołu, dziękując zgromadzonej publiczności. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy gościć tak wspaniałe zespoły i z całego serca dziękujemy za porywający i wzruszający koncert.
Serdecznie Was pozdrawiamy i życzymy wielu sukcesów na światowych scenach!

 

Skip to content