Żychliński Dom Kultury - Żychlin bez nudy!

Spotkanie z p. Krystyną Giżowską

Spotkanie z p. Krystyną Giżowską odbyło się w czwartkowe popołudnie 19 kwietnia 2018 roku i przyciągnęło wielu mieszkańców Żychlina i okolic. Krystyna Giżowska to znakomita wokalistka, od wielu lat istniejąca na polskiej scenie muzycznej. Jej artystyczna historia jako solistki zaczęła się na festiwalu piosenki w Soczi w 1976 r. zdobyciem II nagrody. Rok później otrzymała II nagrodę na Coupe d’Europe w Villach w Austrii, a w 1978 r. zdobyła I nagrodę za interpretacje piosenki do muzyki Chopina na festiwalu przebojów w Rostocku. Lata późniejsze to pasmo sukcesów wokalistki, m.in. III nagroda i nagroda publiczności piosenki w Dreźnie w 1979 roku, Grand Prix na festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlscham w Szwecji w 1981, Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Sopot’84. Jako gwiazda pierwszego formatu nagrywała dla wielu programów radiowych oraz telewizyjnych swoje autorskie recitale. Ogromną popularność przyniosły jej przeboje “Przeżyłam z tobą tyle lat”, “Złote obrączki” czy “Nie było ciebie tyle lat”. Wliczone w poczet szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej wciąż brzmią równie świeżo i urzekająco, co w momencie wydania.
Niektóre z tych przebojów mogliśmy usłyszeć podczas czwartkowego spotkania, podczas którego artystka opowiadała o sobie, o swojej wokalnej i artystycznej karierze, o nie zawsze usłanym różami życiu. Spotkanie poprowadził p. Leszek Bonar, absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, co w dużej mierze zdeterminowało jego dziennikarskie zainteresowania, od 1984 roku pracujący w Telewizji Łódź.
P. Krystyna Giżowska oczarowała żychlińską publiczność swoją bezpośredniością i otwartością, a przede wszystkim swoim optymizmem i radością. Jak sama niegdyś powiedziała o sobie: „największą przyjemnością jest to, że wykonuję zawód, który naprawdę kocham, który pochłania mnie całą, sprawia, że żyję, że chce mi się żyć, że to, co robię nastraja mnie do życia pozytywnie. Wszyscy twierdzą, że we mnie jest dużo radości. Tę radość daje mi publiczność. Mam nadzieję, że i ja też chociaż w części odwdzięczam się mojej publiczności tym samym”.
Z całego serca dziękujemy za tak miłe spotkanie.

 

Skip to content